Ciepła i widoczna odzież robocza

Zależnie od specyfikacji wykonywanego zawodu, lub też stanowiska pracy pracodawca jest zobowiązany zapewnić pracownikowi odpowiednią odzież roboczą.

Jeżeli warunki pracy są uciążliwe należy także wyposażyć pracownika w odzież ochronna, która chroni pracownika przed zagrożeniami dla zdrowia i życia. Mogą być to różne rodzaje zagrożeń, chemiczne, termiczne, mechaniczne czy też biologiczne. Przykładowo pracownicy firm chemicznych mogą być narażeni na działanie żrących kwasów. Dlatego też odzież ochronna powinna być odporna na działanie środków żrących. Potrzebna może okazać się także maska i gogle ochronne. Zagrożenie biologiczne może występować w różnego rodzaju instytutach badawczych, zakładach przetwórczych, dlatego tam duża wagę należy przyłożyć do ochrony dróg oddechowych. Dodatkowo odzież robocza może posiadać także elementy odblaskowe, które sprawiają że pracownik będzie widoczny z daleka nawet w trudnych warunkach. Z pewnością warto zadbać o to aby ubranie było w dobrym rozmiarze i pasowało na daną osobę. Obecnie ubrania robocze dostępne są w wielu rozmiarach, zatem znajdziemy rozmiar na każdego.

Warto także pamiętać iż osoby które pracują na zewnątrz muszą posiadać właściwe dla warunków pogodowych ubranie ochronne.

Musi ono właściwie chronić przed deszczem i wiatrem. W zimie natomiast pracownicy powinni posiadać ubrania ocieplane. Obecnie wiele sklepów oferuje przykładowo kamizelki ocieplane robocze męskie, dzięki nim pracownik będzie prawidło o chroniony. Kamizelki mogą być odblaskowe, będzie zatem widoczny dla kierowców, jeżeli pracuje przy budowie drogi. W firmie także warto być widocznym, chociażby dla osób obsługujących ciężki sprzęt, taki jak koparki. Często są to wstawki w kolorze pomarańczowym ,lub jasno zielonym. Ekipa budowlana pracująca w kamizelkach odblaskowych jest widoczna z daleka, dzięki czemu można uniknąć wypadku. Podobne kamizelki posiadają także kierowcy, z pewnością przyda się kiedy będziemy zmieniali koło po zmroku.