Jakie możliwości oferują nam solidne szafy metalowe?

Głównym zadaniem szaf metalowych jest zapewnienie należytego bezpieczeństwa ich zawartości. Meble te często wykorzystujemy do przechowywania ważnych dokumentów oraz akcesoriów biurowych. Szafy metalowe są potrzebne głównie klientom biznesowym, których obligują przepisy o właściwym przechowywaniu dokumentów poufnych. W jakich jeszcze sytuacjach możemy wykorzystać możliwości oferowane nam przez funkcjonalne szafy metalowe?

Certyfikowane szafy metalowe na dokumenty

Poufne dokumenty oraz dane osobowe podlegają restrykcjom związanym z bezpiecznym przechowywaniem wrażliwych treści. Ustawa obliguje wszystkich przedsiębiorców do archiwizowania faktur, rachunków, raportów finansowych oraz innych dokumentów związanych z funkcjonowaniem firmy.

Szafy metalowe na dokumenty mają chronić przed zalaniem, pożarem, a także przed niepożądanym dostępem osób trzecich. Solidny metal jest odporny na korozję. Szafom przypisuje się również certyfikat, który decyduje o tym, jakie treści mogą być w nich przechowywane. Wyróżniamy trzy podstawowe certyfikaty na dokumenty: poufne, tajne oraz ściśle tajne.

Kartotekowe szafy na dane osobowe

Niezwykle istotnym wyposażeniem przychodni oraz firm usługowych zobligowanych do przechowywania danych klientów są szafy kartotekowe. Są one wyposażone w szuflady, a każda z nich jest dostosowana do formatu koperty B5. To uniwersalny sposób tworzenia uporządkowanych kartotek. Szafy ze względu na swój duży ciężar są odpowiednio zabezpieczone. Wyróżnimy tu przede wszystkim podstawki stabilizujące oraz prowadnice chroniące przed samoistnym otwieraniem się szuflad. Szafy metalowe na kartoteki są nieodzownym elementem rejestracji w placówkach medycznych.

Szafy skrytkowe dla wielu użytkowników

Zakłady pracy, szkoły oraz kluby sportowe często stawiają na szafy skrytkowe. To meble modułowe, które można dostosować pod kątem szerokości oraz wysokości do potrzeb pomieszczenia. Szafy są wyposażone w skrytki, w których klienci, pracownicy lub uczniowie mogą schować swoje rzeczy osobiste. To rozwiązanie posiada wiele plusów. Uczniów odciąża od konieczności noszenia ciężkich podręczników, z kolei w przypadku siłowni pozwala uczestnikom na bezpieczne pozostawienie swoich rzeczy na czas zajęć sportowych.

W jaki sposób możemy pozyskać szafy metalowe?

Tego typu mebli nie spotkamy w tradycyjnych sklepach meblowych. Możemy jednak zdecydować się na zakupy online. To najwygodniejszy oraz najszybszy sposób, aby pozyskać szafy metalowe dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb. W wielu przypadkach są to meble modułowe podlegające modyfikacjom. Zakupy przez Internet często wiążą się również z atrakcyjniejszymi cenami oraz możliwością darmowej dostawy zamówionych mebli. Istotnym atutem jest również bogaty wybór szaf metalowych: począwszy od tradycyjnych szaf na dokumenty, poprzez kartoteki, aż po szafy skrytkowe i witryny sklepowe.