Wycena nieruchomości w kredycie hipotecznym – Wrocław i okolice

Kredyt hipoteczny jest to długoterminowy (trwający nawet do około trzydziestu lat) kredyt bankowy, którego zabezpieczeniem jest tak zwana hipoteka (rzeczowe zabezpieczenie na nieruchomości).

W przypadku wzięcia takiego kredytu nieruchomość może być zajęta przez bank, gdy przestaniemy wywiązywać się z zobowiązania spłaty. Ażeby bank podpisał z nami umowę kredytową, potrzebna jest wycena nieruchomości posiadająca moc prawną. Zapewni nam ją tylko i wyłącznie wykwalifikowany rzeczoznawca majątkowy. Sporządzi on tak zwany operat szacunkowy, dokument urzędowy o terminie ważności wynoszącym dwanaście miesięcy od daty powstania. W operacie szacunkowym będzie określona wartość nieruchomości, a także między innymi szczegółowy opis jej stanu, przeznaczenie wydania dokumentu, podstawa formalno-prawna oraz zastosowana przez rzeczoznawcę metodologia wyceny. Jeśli operat szacunkowy zostanie pieczołowicie przygotowany przez doświadczonego profesjonalistę, bank nie znajdzie przesłanek do podważenia wartości nieruchomości przez nas posiadanej.

Wycena nieruchomości w kredycie hipotecznym – Wrocław i okolice

Jak wygląda wycena nieruchomości z kancelarią Esentia z Wrocławia?

Zanim sporządzimy operat szacunkowy, dokładnie analizujemy aktualny stan nieruchomości, ta analiza jest udokumentowana na przykład przez liczne fotografie. Ponadto szczegółowo badamy rynek nieruchomości, starając się na podstawie obecnie obowiązującego trendu wyznaczyć jak najbardziej rzetelną wycenę. Sporządzamy operat szacunkowy na podstawie wszystkich wymogów prawnych i z zachowaniem rygorystycznego przestrzegania całkowitej poufności danych. Nasi klienci mogą także liczyć na wsparcie w postaci merytorycznych wskazówek prawnych. Nasze operaty szacunkowe cechują się elegancją i zrozumiałością.

Kancelaria Esentia gwarantuje: wycena nieruchomości Wrocław jest usługą o wysokim standarcie i niskiej cenie. Będziemy niezmierni szczęśliwi, jeśli zechcą się Państwo z nami skontaktować. Zapraszamy!