Obowiązkowe ubezpieczeni OC pojazdu, które wybrać?

Każdy posiadacz pojazdu mechanicznego w naszym kraju, który jest oficjalnie zarejestrowany i dopuszczony do ruchu po drogach publicznych musi spełniać pewien obowiązek.

Mowa jest tutaj oczywiście o posiadaniu aktualnego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Które będzie chroniło nasz portfel przed ewentualnymi konsekwencjami w przypadku doprowadzenia do jakiegokolwiek zdarzenia na publicznej drodze. To jaki zakres powinno mieć takie ubezpieczenie jest regulowane przez odpowiednią ustawę w przepisach naszego kraju, dlatego też, szukając podstawowej ochrony ubezpieczeniowej nie ważne jest, które towarzystwo ubezpieczeniowe wybierzemy, każde musi spełniać takie same warunki przewidziane przez ustawę. Warto jednak czasami zastanowić się nad dodatkowymi polisami, które mogą oferować towarzystwa ubezpieczeniowe do oferowanej obowiązkowej polisy odpowiedzialności cywilnej.
Często są to proste usługi w postaci Assistance, które w razie nieprzewidzianej awarii samochodu zapewnią nam pomoc specjalistów. Warto jednak sprawdzić zapisy zakresu ochrony ubezpieczeniowej takiej polisy Assistance, ważne aspekty to ilość kilometrów holowania za darmo, w jakiej odległości od domu musi wystąpić awaria by ubezpieczyciel mógł nam udzielić takiej pomoc z zakresu tejże polisy. Obowiązkowe ubezpieczeni OC pojazdu, które wybrać?

Innym często dodawany ubezpieczeniem do obowiązkowego OC, jest ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, które zapewni nam dodatkowe pieniądze w przypadku odniesionych obrażeń naszego ciała.

Przysługujące odszkodowania zazwyczaj jest obliczane jak przy innych standardowych ubezpieczeniach na życie i zdrowie, a więc od określonego uszczerbku na zdrowie powstałego w wyniku danego zdarzenia. Dlatego też czasami warto jest dopłacić parę groszy do ubezpieczenia OC, by nie zostać potem całkowicie na lodzie w przypadku gdy dojdzie do zdarzenia. Jeśli szukasz odpowiedniego dla siebie ubezpieczenia OC wejdź na http://najtansze-oc-ac.pl/ i sprawdź jakie mają tam dla Ciebie oferty.