Astma 101: wszystko, co musisz wiedzieć, jeśli zostałeś zdiagnozowany

Jeśli cierpisz na astmę, przeczytanie tego artykułu przyniesie ci korzyści.

Zorganizowaliśmy zbiór najlepszych i wiarygodnych porad dotyczących astmy, aby pomóc Ci w znalezieniu strategii prowadzenia zdrowszego i mniej uciążliwego życia.Aby mieć pewność, że w pełni wykorzystujesz inhalator, wstrzymaj oddech na 3-5 sekund za każdym razem, gdy się zaciągasz. Daje to czas na wdychanie leku głęboko do płuc, aby mógł szybko zacząć działać. Gdy skończysz wstrzymywać oddech, wypuść powietrze powoli.Dobrą wskazówką, która może Ci pomóc, jeśli Twoje dziecko ma astmę, jest zrobienie wszystkiego, co w Twojej mocy, aby edukować swoje dziecko na temat astmy. Małe dzieci nie mają pojęcia, czym jest astma ani jak na nie wpływa, więc Twoim zadaniem jest informowanie ich i pomaganie im w przezwyciężeniu jej.Twój lekarz może uznać, że kortykosteroidy są najlepszą ulgą w atakach astmy. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz naprawdę złe ataki. Mogą być nieco trudniejsze do zdiagnozowania, ale w przypadku ataku można je połknąć lub wstrzyknąć, aby skuteczniej otworzyć kanały.Leki mogą być przyjmowane regularnie w celu kontrolowania stanu zapalnego w drogach oddechowych. Jednymi z takich leków są kortykosteroidy wziewne, takie jak modyfikatory kromolynowe i leukotrienowe. Skonsultuj się z lekarzem, który z nich jest dla Ciebie najlepszy. Być może będziesz musiał wypróbować kilka z nich.Szczepienie przeciw grypie może być świetne dla osób zmagających się z astmą. Jeśli masz astmę, będziesz chciał uniknąć infekcji zatok lub dróg oddechowych. Te infekcje mogą być spowodowane przez grypę. Infekcja może znacznie zwiększyć ryzyko wystąpienia ataków astmy. Astma 101: wszystko, co musisz wiedzieć, jeśli zostałeś zdiagnozowany

Szczepienie przeciw grypie może temu zapobiec.Jeśli masz astmę i nie masz ubezpieczenia zdrowotnego, powinieneś rozważyć wizytę u pracownika socjalnego.

Leki na astmę są koniecznością, a pracownik socjalny może pomóc w znalezieniu niedrogiego sposobu na aktualność recept.Jeśli masz astmę lub jeśli twoje dzieci mają astmę, ważne jest, aby co roku otrzymywać szczepionkę przeciw grypie. Regularne szczepienia pomogą Tobie i Twoim dzieciom uniknąć infekcji płuc.Możesz rozważyć akupunkturę, jeśli masz astmę. Akupunktura jest stosowana w przypadku wielu różnych chorób, a w przypadku astmy służy do relaksu, dzięki czemu można lepiej funkcjonować płuca. Porozmawiaj ze swoim lekarzem o akupunkturze w Twojej okolicy. Niektórzy nawet wykupują ubezpieczenie zdrowotne.Staraj się unikać słodkich napojów, takich jak napoje gazowane, jeśli masz astmę. Dodatki zawarte w tych napojach mogą wywołać objawy astmy. Staraj się również nie jeść zbyt wielu cukierków lub innych produktów o wysokiej zawartości cukru. Istnieje wiele alternatyw, które smakują równie dobrze jak oryginał.Jeśli powietrze w twoim domu jest wilgotne, stanowi idealny inkubator dla pleśni lub pleśni. Oba te alergeny mogą przyczyniać się do ataków astmy. Najlepiej, jeśli powietrze w domu będzie możliwie suche. W miesiącach zimowych używaj osuszacza, aby pozbyć się wilgoci. Twój klimatyzator utrzyma suchość w lecie.Powyższe wskazówki powinny pomóc Ci w przyszłości, abyś wiedział, co możesz, a czego nie możesz zrobić z astmą, i być może pomoże Ci dostrzec, że jest więcej rzeczy, które możesz zrobić, jeśli jesteś odpowiednio przygotowany . Teraz wiesz, co musisz zrobić, aby prowadzić zdrowszy tryb życia i rób to, co chcesz, nie pozwalając astmie przeszkadzać.