Ciekawią Cię witaminy i minerały? Czytaj

Zrozumienie ludzkiego ciała nie jest łatwą sztuczką.

Ponieważ twoje ciało składa się z tak wielu składników, wiedza o tym, co wkładasz do swojego ciała, jest ważna. Witaminy i minerały, które przyjmujesz każdego dnia, mają duży wpływ na Twoje zdrowie. Czytaj dalej, aby poznać porady ekspertów dotyczące tego, co możesz zrobić, aby poprawić swoje codzienne zdrowie.Nigdy nie ignoruj ​​ostrzeżeń dotyczących poziomu witamin. Witaminy i suplementy mogą powodować poważne skutki uboczne, gdy są przyjmowane na receptę i leki bez recepty. Żeń-szeń może być bardzo niebezpieczny, jeśli masz wysokie ciśnienie krwi lub przyjmujesz leki nasercowe. Likopen może być śmiertelny, jeśli masz alergię na pomidory. Zawsze czytaj etykiety ostrzegawcze lub skonsultuj się z farmaceutą lub lekarzem przed zażyciem jakichkolwiek witamin lub suplementów.Dwa z najlepszych źródeł witaminy D to ekspozycja na słońce i mleko. Jeśli nie pijesz dużo mleka lub nie spędzasz dużo czasu na słońcu, powinieneś zażywać suplement z witaminą D. Witamina D chroni kości i zapobiega ich łamliwości.Możesz uzyskać witaminę D zarówno ze światła słonecznego, jak i z mleka, które pijesz. Powinieneś zażywać witaminę D, jeśli nie jesteś miłośnikiem mleka i/lub nie spędzasz dużo czasu na słońcu. Ta witamina może pomóc chronić kości i utrzymywać je w sile.Jeśli zdecydujesz się na multiwitaminę, upewnij się, że wybierasz właściwą. Niektóre multiwitaminy nie zawierają wszystkich witamin i minerałów, które naprawdę przynoszą korzyści człowiekowi. Koniecznie poszukaj multiwitaminy, która zawiera witaminy A, B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, B12, C, D, E i K. Ciekawią Cię witaminy i minerały? Czytaj

Powinna również zawierać minerały cynk, selen, chrom, miedź, molibden i magnez.Przyjmowanie odpowiednich witamin i minerałów jest kluczem do zdrowego stylu życia.

Większość żywności kupowanej w sklepie jest nadmiernie przetworzona, co powoduje wyczerpanie składników odżywczych. Wspaniała multiwitamina może pomóc Ci dobrze rozpocząć dzień.Chociaż zażywanie żelki dla dziecka może smakować wyśmienicie, będziesz potrzebować więcej niż jednego z nich każdego dnia. Dorośli wymagają większych dawek witamin niż dzieci, więc jeden żel prawdopodobnie nie wystarczy. Ale przeczytaj uważnie etykietę, ponieważ może być problemem, jeśli weźmiesz zbyt wiele z nich na raz.Upewnij się, że masz wystarczającą ilość niektórych witamin i minerałów w swojej diecie. W przypadku multiwitamin należy starać się uzyskać 100% wymienionej zalecanej dziennej dawki. Przyjmując maksymalną ilość, możesz upewnić się, że masz wystarczającą ilość niezbędnych witamin i minerałów w swojej diecie, aby utrzymać dobry stan zdrowia.Upewnij się, że wybierasz napoje mądrze. Staraj się unikać picia dużej ilości kawy, herbaty lub napojów gazowanych. Wszystkie te napoje zawierają kofeinę, która może powstrzymywać organizm przed wchłanianiem niektórych witamin i minerałów, takich jak żelazo. Mogą również powodować zwiększenie wydzielania witamin rozpuszczalnych w wodzie w moczu.Chociaż wszystkie witaminy i minerały są ważne, niektóre są jeszcze ważniejsze dla dorastających dzieci. Planując dietę swojego dziecka, upewnij się, że otrzymuje wystarczającą ilość witamin A, C i D, a także witamin z grupy B. Wapń i żelazo są również bardzo ważne dla organizmów rosnących dzieci.Jeśli jesteś palaczem, powinieneś unikać przyjmowania jakichkolwiek suplementów zawierających karoten. Przeprowadzono wiele badań, które wykazały, że karoten może zwiększać ryzyko raka płuc. Ponieważ papierosy mogą zwiększać to ryzyko, najlepiej byłoby unikać zażywania karotenu, jeśli planujesz kontynuować palenie.Jak widziałeś, wiedza o swoim ciele to nie tylko zgadywanie. Potrzebujesz silnego zrozumienia tego, co sprawia, że ​​Twoje ciało działa i jak zapewnić mu właściwe paliwo. Kluczem jest uzyskanie odpowiedniej ilości i rodzajów witamin dla organizmu, a ten artykuł zawiera przydatne informacje.