Kup swój dom z ufnością, korzystając z tych wskazówek

Decyzja o zakupie domu to jedna z najważniejszych, ale stresujących decyzji, jakie podejmujemy.

Posiadanie domu to marzenie, które większość z nas miała przez całe życie. To, o czym nie marzymy, to stres związany z poszukiwaniem i polowaniem na pożyczkę. Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci w drodze.Myśląc o kupnie domu, weź pod uwagę sąsiedztwo. Chociaż możesz uważać, że dom jest dla Ciebie idealny, pomyśl o ważnych rzeczach, takich jak bliskość potrzeb Twojej rodziny: lokalnej szkoły, sklepu spożywczego, transportu itp. Poświęć także trochę czasu na spotkanie z sąsiadami, zanim kupisz swój dom. własność. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest zamieszkanie obok kogoś, z kim naprawdę się nie dogadujesz.Przeprowadź wyszukiwanie przestępców seksualnych w okolicy domu, którego zakup rozważasz. Pośrednicy w obrocie nieruchomościami nie są zobowiązani do dobrowolnego ujawniania tych informacji, chociaż wielu z nich musi szczerze odpowiedzieć na bezpośrednie pytanie. Szczególnie rodzice powinni być świadomi tych informacji przed przeprowadzką do nowego obszaru. Kup swój dom z ufnością, korzystając z tych wskazówek

Pamiętaj, aby szczegółowo sprawdzić wykroczenie, ponieważ nie wszyscy przestępcy są koniecznie niebezpieczni.Kiedy szukasz wymarzonego domu, pamiętaj o swoich obowiązkowych rzeczach, a także o ogólnych rzeczach, które może mieć przeciętny nabywca.

Pomoże Ci to kupić dom, który może ułatwić sprzedaż w przyszłości. Na przykład możesz być w porządku mieszkając przy ruchliwej ulicy, ale przyszły nabywca może nie. Może to dodać dodatkowe miesiące sprzedaży z Twojej strony, gdy nadejdzie czas, abyś przeprowadził się do innego domu.Nie daj się zaskoczyć ukrytymi opłatami. Zapytaj swojego pośrednika z góry o oszacowanie, jakie będą koszty zamknięcia. Pozycje takie jak prowizje, opłaty adwokackie i opłaty za stowarzyszenie właścicieli domów powinny być ujawnione z góry. Przejrzyj ugodę i wszystkie warunki, zanim będziesz gotowy do zamknięcia.Twój Realtor może być w stanie dostarczyć Ci listę kontrolną. Pośrednicy w obrocie nieruchomościami zwykle mają listę, którą możesz przejrzeć, aby upewnić się, że zadbasz o wszystkie niezbędne rzeczy, gdy szukasz domu i próbujesz sfinalizować kredyt hipoteczny. Lista kontrolna może pomóc upewnić się, że wszystko jest pod opieką, kiedy jest to konieczne.Kupując nieruchomość bezpośrednio od właściciela, musisz dokonać wyceny, aby nie zapłacić więcej, niż wart jest dom. Ponieważ właściciel ma żywotny interes w uzyskaniu jak największej ilości pieniędzy na swój dom i nie ma wiedzy rynkowej, aby wiedzieć, jak właściwie wycenić go, istnieje prawdopodobieństwo, że jest on zawyżony.Ważną wskazówką do zapamiętania w przypadku nieruchomości jest to, że w okresie spowolnienia rynkowego może to być najlepszy czas na rozważenie zakupu domu projektowego, a nawet wakacyjnego. Jest to ważne, ponieważ jeśli jest w zasięgu ręki, prawdopodobnie pożałujesz, że nie kupiłeś jej, gdy zobaczysz, ile ta nieruchomość jest warta, gdy rynek zacznie się poprawiać. Zaryzykuj i wiedz, że jesteś w dobrej pozycji, aby dokonać tak dużej inwestycji.Nie skupiaj się zbytnio na wystroju domu, gdy patrzysz na potencjalny dom do zakupu. Rzeczy takie jak kolory farb są niewielkie i można je zmienić po zakupie nieruchomości, więc nie pozwól, aby coś takiego powstrzymało Cię przed dokonaniem zakupu.Chociaż zakup domu może być denerwującym procesem, efekt końcowy posiadania domu, o którym marzyłeś, sprawia, że ​​proces ten jest tego wart. Dowiedz się wszystkiego, co możesz o procesie zakupu nieruchomości, zanim zaczniesz szukać. Im więcej wiesz, tym łatwiej będzie.