Jak docieplenie budynku wpływa na obniżenie kosztów jego utrzymania

W wielu krajach izolacja termiczna odgrywa istotną rolę zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i komercyjnych.

W naszym kraju mamy bardzo zróżnicowane warunki klimatyczne, takie jak gorące i suche lato, wilgotną jesień, zimne i śnieżne zimy, oraz wietrzną wiosnę. Wymagania dotyczące izolacji termicznej różnią się również w zależności od strefy klimatycznej i rodzaju użytkowania budynku. Prawidłowo założona izolacja termiczna zmniejsza koszty ogrzewania i chłodzenia domu nawet o połowę. Koszt izolacji zwraca się w ciągu 3 do 5 lat dzięki obniżeniu rachunków za prąd lub paliwo. Koszt izolacji wynosi nie więcej niż 1 do 3 procent całkowitej wartości nieruchomości i trwa przez całe życie bez potrzeby jakiejkolwiek konserwacji. Na całym świecie przemysł budowlany odpowiada za około 10 procent całkowitej emisji gazów cieplarnianych. Zużycie energii w segmencie budownictwa rośnie w szybszym tempie z powodu szybkiej urbanizacji. Prawidłowa izolacja nieruchomości ma natychmiastowy wpływ na zmniejszenie całkowitego zapotrzebowania na energię i zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych. Właściwie izolowany budynek zapewnia komfort i zdrowy tryb życia mieszkańcom i innym użytkownikom, kontrolując temperaturę i poziom hałasu wewnątrz. Zapewnia idealne środowisko w biurach i budynkach mieszkalnych, co skutkuje większą wydajnością, niższym kosztem prowadzenia gospodarstwa domowego i całkowitymi kosztami użytkowania budynku.

Sekret wysokiej jakości izolacji materiałów izolacyjnych polega na znalezieniu najbardziej odpowiedniego dla każdego rodzaju zastosowania.

Wybór odpowiedniego produktu, a zwłaszcza grubości izolacji, musi nie tylko zapewnić wysoką efektywność energetyczną budynków, ale także przyjemny klimat w pomieszczeniu, higieniczne środowisko i wysoki komfort. Odpowiednie docieplanie budynków to najprostszy i ekonomiczny sposób na zmniejszenie zużycia energii na koszty ogrzewania i chłodzenia oraz ochronę środowiska. Każdy budynek może zużywać mniej energii, jeśli jest odpowiednio docieplony. Materiały izolacyjne są łatwe w montażu i trwałe przez cały okres użytkowania budynku bez konieczności konserwacji.