Jak oświetlić chodniki i alejki w parkach?

Odpowiednie oświetlenie ulic, chodników, ścieżek rowerowych będzie wymagało wykorzystania dobrych lamp, latarni miejskich które muszą posiadać oczywiście odpowiednią wysokość, tak aby kąt padania światła był odpowiedni, rzucał światło na duży obszar.

Naturalnie możemy zakupić wiele nowoczesnych także aluminiowych latarni miejskich które charakteryzują się prostotą, z pewnością nowoczesny styl będzie pasował także do innych elementów architektonicznych jakie obrało sobie miasto, przykładowo do ławek czy też koszy na śmieci.

Jak oświetlić chodniki i alejki w parkach?

Stylowe żeliwne latarnie uliczne

Z pewnością warto stawiać na trwałe rozwiązania czyli latarnie żeliwne oraz stalowe, w tym wypadku możemy znaleźć bardzo wiele ciekawych rozwiązań, są to latarnie o wysokości około 2,5 lub też 3 metrów, dzięki czemu dają odpowiednią ilość światła, mogą oświetlić chodnik, ścieżkę rowerową, czy też alejki w parku. Naturalnie trzeba zwrócić uwagę na ilość punktów świetlnych, najczęściej będzie to miejsce na jedną żarówkę, jednak można także zakupić latarnie podwójne, dzięki temu uzyskamy większą ilością światła.

W przypadku latarni żeliwnych będziemy mogli liczyć na ciekawe kształty, z pewnością mogą być to latarnie które będą nawiązywały do starych latarni miejskich zasilanych gazem, w tym przypadku wybór jest bardzo duży, Także zakończeniem latarni może być po prostu duży okrągły klosz. Naturalnie warto sprawdzić także opcje kolorystyczne. Może być to oczywiście kolor czarny, zielony, brązowy naturalnie w tym przypadku można znaleźć bardzo ciekawą kolorystykę która będzie pasowała do ogólnego zamysłu architektonicznego danego miasta.

Z pewnością dużą popularnością cieszą się latarnie żeliwne, oferowane przez firmę Promar – Latarnie żeliwne, doskonale sprawdzą się w miastach które posiadają długoletnią historię, przykładowo na starych rynkach, wąskich uliczkach. Są to bardzo nowoczesne rozwiązania pod względem konstrukcji, żeliwo które zostało użyte do produkcji jest bardzo trwałe, są one wykonane z żeliwa konstrukcyjnego, posiadają one bardzo mocne podstawy, mogą być to proste ale także skręcane o bardzo wielu wzorach.