Pielęgnacja włosów doczepianych – podstawowe informacje

Włosy doczepiane, zarówno te wyprodukowane ze sztucznych, jak również naturalnych materiałów, są produktami charakteryzującymi się wieloma cechami przypominającymi też włosy naturalne.

Ich pielęgnacja nie jest więc nadmiernie trudnym zadaniem, ale należy pamiętać o tym, że istnieją pewne zasady, których powinno się przestrzegać w przypadku mycia, suszenia i ogólnego pielęgnowania doczepianych włosów. Dzięki temu zachowają one swoje właściwości praktyczne i estetyczne przez bardzo długi czas, dlatego warto się nimi zainteresować.

Pielęgnacja włosów doczepianych – podstawowe informacje

Co warto wiedzieć o pielęgnowaniu włosów doczepianych?

Oczywiście włosy doczepiane są elementami, które wymagają mycia. Po raz pierwszy powinno się je umyć około 48 godzin po doczepieniu. Mycie powinno być przeprowadzane na stojąco, najlepiej pod prysznicem, około 2-3 razy tygodniowo. Nie wolno płukać włosów przedłużanych z pochyloną głową, a po wszystkim należy użyć specjalnej odżywki. Ogólnie dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w różne kosmetyki dedykowane do mycia i szeroko pojętej pielęgnacji włosów przedłużanych, które podkreślą ich piękno i zachowają odpowiedni stan.

Jeśli chodzi o inne zabiegi pielęgnacyjne to należy pamiętać o prawidłowym suszeniu. W pierwszej kolejności trzeba delikatnie wycisnąć wodę, a następnie wysuszyć z wykorzystaniem papierowych ręczników. W przypadku czesania konieczne jest stosowanie specjalnych szczotek dedykowanych do włosów sztucznych i przedłużanych. Trzeba pamiętać o tym, że włosy przedłużane można bez większych problemów koloryzować, stosować kuracje nawilżające czy też układać z nich wymarzone fryzury.

Jak widać, doczepiane włosy posiadają wiele istotnych cech i wymagają zwrócenia uwagi na różne ważne kwestie powiązane z procesem ich pielęgnacji. W przypadku wątpliwości lub braku doświadczenia, można skorzystać z usług profesjonalnych salonów fryzjerskich, które w swoich ofertach posiadają nie tylko usługę doczepiania włosów, ale również ich pielęgnowania, tak aby przez wiele lat spełniały postawione przed nimi zadania.