Płytki tarasowe imitujące drewno

Producenci płytek oferują bardzo wiele modeli, które sprawdzają się nie tylko wewnątrz budynku, ale również ze względu na właściwości mrozoodporne mogą posłużyć do wykończenia tarasu czy też balkonu.

Obecnie najczęściej stosuje się gres, jest to materiał trwały, odporny na zmienne warunki atmosferyczne.

Płytki tarasowe imitujące drewno

Wysokiej jakości płytki Stargres Costole za zewnątrz

Płytki gresowe dostępne są w różnych kolorach i wzorach, dzięki czemu można je dopasować do różnych stylów i aranżacji. Płytki gresowe mogą imitować drewno lub kamień, obecnie są popularnym wyborem dla tarasów, ponieważ pozwalają na uzyskanie naturalnego wyglądu powierzchni. Jednocześnie płytki gresowe charakteryzują się dużą trwałością i odpornością na duże amplitudy temperatur, co sprawia, że są one bardziej praktycznym wyborem niż naturalne materiały. Obecnie montaż płytek gresowych nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Ważne jest, aby podłoże, na którym będą kładzione płytki, było odpowiednio wypoziomowane. Dostępne są łatwe w użyciu kleje, które bardzo dobrze sprawdzają się w warunkach ujemnej temperatury. Można również wybrać bardzo wiele akcesoriów, które ułatwiają układanie, zachowanie równomiernych odległości pomiędzy płytkami. Dzięki temu można łatwo wyłożyć płytkami taras, balkon, wejście do budynku czy też garaż.

Dużym zainteresowaniem cieszą się płytki, które imitują drewno, może być to przykładowo model Stragres Costole. Są to płytki, które posiadają bardzo ciekawą fakturę, która dodatkowo wpływa na bezpieczeństwo, są to płytki 3D, które charakteryzują się podwyższonym bezpieczeństwem. Model Costole został wykonany z gresu, jest to materiał, który powstaje z mieszanki skaleni, kaolinu, glinki, kwarcytów, które utwardza się pod bardzo wysokim ciśnieniem. Płytki gresowe wypalane są w temperaturze powyżej 1200 stopni Celsjusza, dzięki temu uzyskują bardzo pożądane właściwości, w tym bardzo niską nasiąkliwość.

Płytki Stargres Costole o wymiarach 60×60 cm dostępne są na stronie internetowej https://e-plytki.eu/pl/c/COSTOLE/10126. Jest to materiał, który świetnie sprawdzi się w różnych miejscach na zewnątrz, nie tylko na tarasie, ale również na elewacji, może także bardzo dobrze wpłynąć na wygląd naszego ogrodu. Płytki imitujące drewno można połączyć z elementami drewnianymi, takimi jak przykładowo poręcze tarasu, balkonu, czy też różnymi elementami architektonicznymi w naszym ogrodzie.