Rodzaje naczep do ciągników siodłowych

Ciągniki siodłowe mogą być wyposażone w różnego rodzaju naczepy, które będą służyły do przewożenia różnego rodzaju towarów.

Oczywiście najczęściej na drogach widzimy ciężarówki przystosowane do przewozu palet euro, w tym przypadku jest to najczęściej naczepa 3 osiowa, może być to rodzaj naczepy gdzie plandeka, która jest rozsuwana, dzięki czemu mamy dostęp z obu stron co znacznie ułatwia załadunek i rozładunek towarów. Oczywiście mogą być to także konstrukcje przypominające kurtynę, która przesuwa się umożliwiając dostęp do towarów.

Rodzaje naczep do ciągników siodłowych

Naczepy do różnych rodzajów towarów

Możemy spotkać także naczepy typu mega, które umożliwiają transport towarów o wysokości do 3m, jak również naczepy furgonowe gdzie możemy załadunek i rozładunek prowadzić z tyłu. Oczywiście w przypadku firm transportujących przykładowo artykuły spożywcze wykorzystuje się chłodnie gdzie specjalny agregat odpowiedzialny jest za utrzymanie ujemnej temperatury. Stosowane są także izotermy na krótszych trasach, które przez pewien czas mogą utrzymać odpowiednią temperaturę. Innym rozwiązaniem może być także naczepa z ruchomą podłogą, która będzie umożliwiała łatwiejszy załadunek worków, materiałów sypkich ale dobrze sprawdzi się także w przypadku palet euro.

Wykorzystywane są także cysterny do przewozu materiałów ciekłych, paliw, gazu, artykułów spożywczych przykładowo mleka. Wywrotki używane są w budownictwie, możemy dowozić nimi materiały przykładowo piasek. Oczywiście dostępne są także lawety do transportu pojazdów, także naczepy niskopodwoziowe które umożliwiają przewożenie dużych pojazdów możemy na nich umieścić przykładowo maszyny rolnicze czy też budowlane.

Oczywiście dostępne są naczepy nowe jak również naczepy poleasingowe, w tym przypadku warto poszukiwać naczep, które posiadają do 5 lat, będą wówczas mało wyeksploatowane. Podczas zakupu powinniśmy zwrócić uwagę na zużycie opon, wszystkich elementów, które należy serwisować. Z pewnością może być to okazja do zakupu taniej naczepy, która uzupełni naszą flotę transportową.