Rower jaki wybrać?

Wybór roweru nie jest łatwym zadaniem, ale skoro nas interesuje ten temat to trzeba zdobywać przez cały czas informacje.

Im więcej wiemy i im dłużej jeździmy na rowerze tym bardziej wiemy, jaki model nam pasuje, a jaki nie. Wymagania można mieć różne. Jeśli poruszamy się po mieście to nie potrzebujemy super roweru, który nadaje się do jazdy górskiej tylko wystarczy model miejski. Spełni nasze wszystkie oczekiwania i co ważne takie rowery wyglądają bardzo stylowo. Można do nich doczepić koszyk czy siedzisko dla dziecka. Podróżowanie takich rowerem jest bardzo komfortowe i na pewno miło spędzimy czas. Na takie lekkie wycieczki poza miasto taki miejski rower też się nadaje. Jeśli jednak chcemy jechać w trudniejszy teren to przydadzą nam się inne opony, a co za tym idzie można wybrać model szosowo-terenowy i wtedy na pewno podróżowanie będzie przyjemniejsze. Wybór rowerów jest na tyle duży żeby można było kupić odpowiedniej wielkości koła i ramę i to wszystko będzie bardzo dobrze dopasowane do naszego wzrostu i naszych wymagań. Rowery są nadal bardzo modne, dlatego ich producenci przeciągają się w wypuszczaniu na rynek czegoś lepszego i bardziej dopasowanego do nas wszystkich. To oznacza łatwiejszy wybór odpowiedniego modelu.

Nasz nowy rower

Zanim kupimy rower trzeba będzie pooglądać kilka czy kilkanaście modeli. Wtedy wyrobimy sobie zdanie o tym, jaki model jest dla nas odpowiedni. Poza tym jak rower wygląda i ile ma cali ważny jest również osprzęt. Im lepszy osprzęt tym dłużej będzie można bezawaryjnie takim rowerem jeździć, a to na pewno ma dla nas bardzo duże znaczenie. Serwis jest drogi, ale tez uciążliwy, a nie każdy z nas wie jak naprawić rower sto kilometrów od domu. To, dlatego im lepszą firmę wybierzemy tym mniejsze w przyszłości będziemy mieć problemy. Najlepiej będzie odwiedzić ostrołęka sklep rowerowy i dowiedzieć się, jakie rowery są wybierane najczęściej i wtedy jeden z tych modeli dla siebie kupimy. Będą to modele dla kobiet, mężczyzn, ale również dla dzieci.