Co można zrobić kiedy bank odrzuci wniosek o udzielenie kredyt

Wyższa ocena kredytowa pomaga uzyskać nie tylko niższe oprocentowanie, ale także w wielu przypadkach nieco większą pożyczkę.

Aby zwiększyć swoją zdolność kredytową, pamiętaj, aby wszystkie płatności były dokonywane na czas, nie zwiększaj swojego kredytu i nie staraj się o więcej pożyczek, gdy starasz się o kredyt mieszkaniowy. Jeśli kupujesz dom, a Twój wkład własny stanowi co najmniej 20 procent ceny zakupu, być może będziesz w stanie uzyskać większą pożyczkę. Chroni to instytucję udzielającą pożyczki, ponieważ jeśli przestaniesz spłacać raty kredytu, ta kwota staje się częścią miesięcznej płatności i może zmniejszyć wielkość pożyczki, do której masz prawo. Jeśli nadal masz gotówkę po dokonaniu zaliczki w wysokości 20 procent, możesz zapłacić pożyczkodawcy więcej z góry, aby obniżyć oprocentowanie kredytu. Jeśli jednak Twój wniosek o kredyt hipoteczny został odrzucony, nie zawsze oznacza to, że nie możesz uzyskać pożyczki w innej instytucji finansowej. Jeśli pożyczkodawca odrzuci wniosek o kredyt, nie wszystko jest jeszcze stracone. Jest kilka kroków, które powinieneś podjąć po odmowie, aby zobaczyć, jak możesz zwiększyć swoje szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku o udzielenie kredytu.

Kiedy wniosek kredytowy zostanie odrzucony, warto dowiedzieć się, dlaczego odmówiono udzielenia pożyczki. Jednak doradca kredytowy powinien dobrze ocenić zdolność kredytową klienta i złożyć wymaganą dokumentację w takich instytucjach finansowych, aby szanse na uzyskanie pożyczki były jak największe.

Proces składania wniosku o kredyt hipoteczny jest dość rygorystyczny, bez względu na to, czy aplikujesz samodzielnie czy pomaga w tym procesie doradca kredytowy Włocławek. W każdym momencie procesu rozpatrywania wniosku, jeśli bank ma przeciwko tobie jedno lub kilka zastrzeżeń, pośrednik kredytowy powinien dać ci pewne wskazówki, aby zwiększyć szanse na zakwalifikowanie się do udzielenia kredytu. Pożyczkodawca powinien przedstawić ci powody odmowy, abyś mógł wziąć te informacje do serca i użyć ich do znalezienia sposobu rozwiązania problemów, abyś mógł uzyskać lepszą sytuację finansową i ocenę kredytową oraz w przyszłości ponownie zakwalifikować się do udzielenia kredytu. Twoja ocena kredytowa odgrywa dużą rolę w określaniu rodzajów pożyczek i stawek, do których masz prawo. Sprawdź uważnie wniosek kredytowy i upewnij się, że nie ma w nim żadnych błędów, które mogłyby obniżać Twoją wiarygodność kredytową. Jeśli twoja historia kredytowa nie jest najlepsza, a pożyczkodawca mówi ci, dlaczego zostałeś odrzucony, nie zakładaj, że to koniec drogi dla uzyskania pożyczki. Nadal możesz kwalifikować się do kredytu w innej instytucji finansowej, a doświadczony doradca kredytowy z pewnością w tym pomoże.

Banki nie zawsze oferują każdy rodzaj pożyczki, więc jeśli odmówił ci ten sam bank, w którym oszczędzasz gotówkę, możesz spróbować starać się o kredyt gdzie indziej.

Nawet z dobrą oceną kredytową, pożyczkodawcy zawsze sprawdzają, ile pieniędzy jesteś winien za rzeczy takie jak płatności z kart kredytowych, rachunki i inne zobowiązania i porównują to z tym, ile zarabiasz. Jest to określane jako stosunek zadłużenia do dochodu i może odgrywać ogromną rolę w ustalaniu, czy kwalifikujesz się do otrzymania kredytu, o który się ubiegasz. Na przykład, jeśli twoje wynagrodzenie pochłaniają wysokie miesięczne rachunki, pożyczkodawcy nie będą mieć pewności, że będziesz w stanie dokonywać miesięcznych spłat kredytu i prawdopodobnie otrzymasz decyzję odmowną, jeśli składasz wnioski i starasz się o kredyty konsolidacyjne Włocławek. Jedną z pierwszych rzeczy, które możesz zrobić w celu zwiększenia swojej zdolności kredytowej, jest spłacenie innych długów i zobowiązań finansowych, jeśli takie masz. Karta kredytowa to świetny sposób na rozpoczęcie takiego działania. Dzisiejsze pokolenie nabywców domów i innych dóbr materialnych jest znacznie bardziej obciążone długami, ale to nie znaczy, że nie mogą kupić nieruchomości czy innych przedmiotów przy pomocy kredytu.

https://www.facebook.com/DoradcaFinansowyWloclawek/

Ekspert Finansowy Włocławek
ul. Tadeusza Kościuszki
87-800 Włocławek woj. kujawsko-pomorskie

tel. +48 533 88 78 78
mail. biuro@ekspertfinansowy.org