Sushi nie tylko z surową rybą.

Tradycyjne sushi składa się z małych kawałków surowej ryby owiniętych ryżem i wodorostami. Wodorosty zwane nori są zbierane za pomocą specjalnych sieci bambusowych. Podczas gdy niektóre sushi produkuje się masowo przy użyciu specjalnych robotów, najlepsze sushi robi się ręcznie.

Rolki do sushi są przygotowywane przez wybranie określonych rodzajów ryb, które spełniają najwyższe standardy zawartości tłuszczu, charakteryzują się świetnym smakiem, oraz odpowiednim kolorem. Szef kuchni sushi kroi małe kawałki ryby i łączy je z przyprawami, takimi jak korzeń imbiru. Wasabi i sos sojowy są powszechnie używane do aromatyzowania sushi. Szefowie kuchni używają rodzaju octu, który jest wytwarzany ze sfermentowanego ryżu, aby nasycić smakiem ryż, który jest używany do otaczania ryb i przypraw. Na koniec rolka jest owinięta nori. Warto wybrać najlepszej jakości ryby do przyrządzenia sushi. Nie ma standardu dotyczącego używania etykiety „ryba klasy sushi”. Kiedy ta etykieta jest używana w sklepie, oznacza to po prostu, że ryba jest najwyższej jakości i że możesz czuć się komfortowo jedząc ją na surowo. Ryby są zamrażane błyskawicznie na łodzi po ich złapaniu, co zabija wszelkie pasożyty, które ryby mogą zawierać. Sushi ma wspaniałą historię i jest bardzo smacznym daniem, które lubi wiele osób.

Można spróbować przyrządzić sushi w domu, potrzeba będzie jednak wiele składników takich jak wysokiej jakości ryby klasy sushi, ocet ryżowy, ryż i wodorosty. W zależności od sposobu zawijania, krojenia i oczywiście użytych składników możemy uzyskać różnego rodzaju sushi. Możemy zatem przyrządzić Nigiri, Sashimi, Maki, Uramaki, Temaki. Jednak pozyskanie dobrej jakości składników nie jest rzeczą łatwą, w supermarketach możemy znaleźć całe zestawy do przygotowania sushi, jednak składniki pozostawiają wiele do życzenia. Dlatego warto poszukać w okolicy restauracji oferującej sushi Bemowo jak i wiele innych dzielni gdzie możemy znaleźć dobrą restaurację. Osobiście polecam zapoznanie się z ofertą Gold Sushi na stronie internetowej znajdziemy menu: https://goldsushi.pl/. Restauracja oferuje także sushi z dowozem.