Cegła może dodać ciekawą teksturę do mało interesującej przestrzeni

Planując budowę zrównoważonego domu i wygodnego życia, masz wiele do rozważenia. Cegły są wszechstronnym rozwiązaniem zapewniającym komfort, niepowtarzalny styl i niewielkie koszty w porównaniu z trwałością, dlatego cegły to jedyny rozsądny wybór.

Odsłonięte ściany z cegły pojawiają się i wychodzą z mody częściej niż większość wykończeń wnętrz, zarówno w domu, jak i przestrzeniach komercyjnych. To kultowy styl, ale nie dla wszystkich. Ale poświęcenie czasu na stworzenie takiego elementu wyglądu jest tego warte. Surowe ściany z cegły mogą stanowić kontrast dla przestrzeni, szczególnie gdy są mieszane z różnorodną gamą wykończeń. Wysoki połysk, metal, lustrzane wykończenia oraz stonowane kolory są zawsze dobrze uzupełnione przez zastosowanie we wnętrzu cegły. Pomaga również dodać ciepło do przestrzeni, zwłaszcza gdy odsłonięta jest czerwona cegła, tworząc domową, przytulną atmosferę. Odsłonięcie muru nie jest tak drogie jak niektóre inne wykończenia ścian, o ile masz odpowiedni sprzęt i czas, który możesz poświęcić na pracę. Technikę tę można również wykorzystać do stworzenia punktu centralnego w przestrzeni, podobnie jak inne pokrycia ścian.

Odsłonięta retrocegla, jeśli jest odpowiednio traktowana, może być bardzo trwała, dlatego dobrze sprawdza się w obszarach o dużym natężeniu ruchu, takich jak korytarze. Odsłonięte cegły nie są dla wszystkich i niektórzy uważają to za nieco niechlujne. Jeśli szukasz czystego wykończenia, nie jest to dla ciebie odpowiednie wykończenie. Jeśli technika nie zostanie użyta poprawnie, może sprawić, że przestrzeń będzie wyglądać na niedokończoną. Cegły mogą nie być najlepszej jakości, ale bez usunięcia części tynku nigdy się tego nie dowiesz. Kolor cegły jest z góry określony i chociaż można ją pomalować, ale straci wtedy naturalny wygląd. Ceglana ściana musi zostać poddana obróbce po jej odsłonięciu, ponieważ w przeciwnym razie okaże się, że jakość się pogorszy, będzie również wymagać konserwacji, która obejmuje szczotkowanie, czyszczenie i obróbkę, co zajmie trochę czasu. Na koniec, kiedy ściana zostanie ukończona, ubierz pokój w szereg tekstur i materiałów. Pomyśl o lustrach, futrach, wełnie i metalu, aby zapewnić luksusowy charakter wnętrza.