Czy transplantacja włosów to metoda trwała?

Obecnie z powodu długiego okresu oczekiwania wiele osób decyduje się poddać zabiegowi przeszczepu włosów poza granicami kraju, przykładowo w Turcji, Tajlandii czy Hiszpanii.

Pod dobrą opieką medyczną przeszczep włosów może przynieść wspaniałe rezultaty, z naturalnie wyglądającymi włosami i bez widocznej łysiny. Transplantacja włosów jest zabiegiem chirurgicznym, dlatego trzeba wybrać renomowaną klinikę zajmującą się tego typu procedurami.

Czy transplantacja włosów to metoda trwała?

Jakie są efekty przeszczepu włosów

Całkowity koszt transplantacji włosów zależy od całkowitej liczby przeszczepionych włosów lub mieszków włosowych, których potrzebuje dana osoba. Od wyboru lekarza, placówki medycznej po wybór metody przeszczepu włosów, na całkowity koszt transplantacji składa się wiele czynników. Przeszczep włosów wymaga dużych nakładów finansowych od samego początku, a nawet po zakończeniu zabiegu. Dlatego nie każdy może sobie pozwolić na przeszczep włosów we własnym kraju i wybiera zabieg przeprowadzany w innym państwie i po znacznie niższych kosztach. Dlatego, jeśli planujesz wydać pieniądze na przeszczep włosów, koniecznie poszukaj renomowanego chirurga specjalizującego się w takich zabiegach.

Niechirurgiczne sposoby leczenia wypadania włosów mogą wydawać się niedrogą opcją, ale wymagają intensywnej konserwacji. Sam koszt konserwacji peruk czy przedłużeń włosów sumuje się z czasem, drastycznie zwiększając całkowity koszt, dodatkowo efekty nie są trwałe i nie wyglądają naturalnie. Dlatego osoby, które szukają bezobsługowej kuracji na wypadanie włosów czy leczenie łysienia na całe życie, powinny zdecydować się na transplantację włosów.

Jeśli zdecydujesz się na którąś z metod przeszczepu włosów, jeśli zostanie to wykonane prawidłowo, po operacji na skórze głowy nie pozostanie żadna widoczna blizna. Zabieg transplantacji włosów przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, podczas sesji nie odczujesz bólu. Jeśli zdecydujesz się na przeszczep włosów Turcja efekty będą trwałe i na zawsze możesz pozbyć się nieestetycznego zakola czy łysiny bez konieczności noszenia peruki czy treski.