Czy warto zdecydować się na peelingi chemiczne z kwasami

Zabieg złuszczania skóry polega na tym, że kosmetolog powoduje złuszczenie powierzchniowej warstwy naskórka.

Jest to proces, który jest bezbolesny i bezpieczny, ale skuteczny w zachęcaniu do wzrostu zdrowszego i bardziej atrakcyjnego wyglądu skóry. Aby skóra się łuszczyła, na skórę nakłada się roztwór kwasu do peelingu, który pozostawia się na kilka minut, zanim zostanie zmyty. Po zakończeniu procesu peelingu, około tydzień później będziesz mieć nową, świeżą tkankę skóry w docelowym obszarze, usuwając wszelkie przebarwienia, blizny lub drobne zmarszczki, które były tam wcześniej.

Czy warto zdecydować się na peelingi chemiczne z kwasami

Zabiegi odmładzające są obecnie niezwykle popularne

Wraz z wiekiem poziom kolagenu w naszym organizmie spada. To naturalnie prowadzi do powstawania drobnych linii i zmarszczek na twarzy i ciele. Nasza skóra również traci część swojej elastyczności i zdolności powrotu do pierwotnego kształtu. Jednak w gabinetach medycyny estetycznej oferowane są różnorodne zabiegi odmładzające na twarz i ciało, które napinają i ujędrniają skórę. Linie i zmarszczki zostaną znacznie zredukowane, a nasza skóra znowu stanie się młoda, promienna i gładka. Możemy również wybrać zabiegi redukujące widoczność cellulitu oraz ujędrniające mało elastyczną skórę na ramionach, brzuchu, udach czy pośladkach.

Trądzik różowaty to stan skóry, który powoduje, nieestetyczne zaczerwienienie skóry, wypryski i popękane naczynka. Peelingi skóry mogą zmniejszyć niektóre z wyrządzonych szkód. Blizny potrądzikowe i nieestetyczne przebarwienia można również usunąć za pomocą zabiegów z użyciem lasera, podobnie jak obszary z rozszerzonymi porami. Jeśli masz uszkodzenia słoneczne, trądzik, zmarszczki lub inne problemy dotyczące skóry, porozmawiaj z kosmetologiem podczas konsultacji. Dobierze on zabiegi i odpowiednie rozwiązanie, które będzie dopasowane do twoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Jeśli szukasz bezpiecznych zabiegów dopasowanych do potrzeb swojej skóry, umów się na wizytę w BIO CLINIC. Możesz skorzystać z takich procedur, jak makijaż permanentny, peelingi chemiczne, mikrodermabrazja, mezoterapia, osocze bogatopłytkowe i zabiegi z użyciem nowoczesnych laserów.