Czym się kierować wybierając łóżko piętrowe dla dzieci

Niezależnie od tego, czy masz więcej dzieci niż sypialni, czy okazjonalnych gości na noc, łóżka piętrowe stanowią praktyczne rozwiązanie dla wielu rodzin.

W rozwijających się gospodarstwach domowych, w których liczba dzieci przekracza liczbę dostępnych sypialni, łóżko piętrowe może maksymalnie wykorzystać istniejącą przestrzeń. Ale rodzeństwo w mniejszych domach i pokojach nie jest jedynym powodem, aby zdecydować się na zakup takiego łóżka. Często okazuje się, że instalujemy łóżka piętrowe w pokoju dla jednego dziecka, ale tak naprawdę chodzi o to, aby mieć dodatkowe miejsce na nocleg. Niektóre rodzaje łóżek piętrowych mogą również zapewnić miejsce do spania dla dorosłych gości, zwłaszcza jeśli mają dodatkowe wysuwane miejsce do spania. Wysokość łóżka dla górnej koi jest najważniejsza, ponieważ osoba śpiąca musi być w stanie usiąść swobodnie bez uderzenia głową w sufit. Układ łóżek jeden na drugim nie jest jedyną opcją, a w przypadku niektórych łóżek piętrowych dolna koja może być ustawiona prostopadle do górnej, lub całkowicie pominięta, aby zrobić miejsce na biurko czy komodę. Można również dodać kinkiet na każdym poziomie koi, aby dzieci mogły czytać, a półki naścienne mogą również pełnić funkcję stolików nocnych. Istnieje różnica między obciążeniami wagowymi łóżek piętrowych dla dorosłych i łóżek piętrowych dla dzieci.

Łóżka piętrowe przeznaczone dla dzieci mają na celu zapobieganie ich spadaniu.

Są również mniejsze i mają mniejszą wysokość. Dla porównania łóżko piętrowe dla dorosłych jest większe i ma solidną i trwałą konstrukcję oraz jest przeznaczone dla większych obciążeń. Może również istnieć różnica w maksymalnym obciążeniu górnej koi i dolnego łóżka, a powód jest dość oczywisty, ponieważ dolne łóżko ma większe podparcie niż górna koja. Podczas gdy zarówno metal, jak i drewno są trwałe pod względem wieloletniego użytkowania, drewno w większości przypadków wytrzymuje próbę czasu. Metal jest bardziej podatny na uszkodzenia spowodowane rdzą, podczas gdy drewno jest obecnie jedną z najtrwalszych opcji na rynku.