Jak dbać o zewnętrzną wannę z masażem?

Wanny z jacuzzi ciesz się w naszym kraju coraz większą popularnością. Są łatwe w montaży, i wbrew pozorom nie muszą zajmować wiele miejsca, dlatego coraz częściej widzimy je w także w mniejszych ogrodach.

Firmy sprzedające wanny oferują także profesjonalny montaż, specjalista wymierzy nasz ogród, zaplanuje proces instalacji. Montaż jest dość łatwy będziemy potrzebowali doprowadzić wodę oraz zamontować odpływ. Oczywiście podłączamy zimną wodę natomiast samo podgrzanie odbywa się za pomocą zamontowanej w wannie grzałki. Kiedy będziemy chcieli skorzystać z jacuzzi warto pamiętać aby wcześniej podgrzać wodę.

Obecnie w nowych modelach woda podgrzewa się szybko i możemy korzystać z ciepłej wody.

Dzięki temu możemy spędzić w wannie także zimniejsze wieczory, zatem wykorzystanie wanny nie ogranicza się jedynie do sezonu letniego. Kiedy nie korzystamy w wanny powinniśmy ją przykryć z pomocą odpowiedniego pokrowca. Znajdziemy modele wyposażone w suwaki, dzięki czemu szybko założymy i zdejmiemy pokrowiec. Zapobiegają one wychłodzeniu wody, jak również zabezpieczy przed dostaniem się do niej niepożądanych liści. Różne rzeczy które dostaną się do wanny mogą dostać się do filtrów i je zatkać. Oczywiście filtry należy systematycznie czyścić. Filtr znajduje się zwykle pod koszem odpieniacza i można uzyskać do niego łatwy dostęp. Trzeba go najpierw zlokalizować, aby wyczyścić lub wymienić filtr podczas rutynowej pielęgnacji. Większość akrylowych wanien z hydromasażem posiada system filtrów nabojowych i pompę do wanien z hydromasażem. Należy regularnie sprawdzać, czy system filtracji działa prawidłowo. Ważne jest, aby pamiętać, że gdy wkład filtra do wanny z hydromasażem jest zabrudzony, jego wydajność pogorszy się, prowadząc do zanieczyszczenia wody. Jacuzzi to świetny pomysł na długie wieczory, można je spędzić z bliską osobą lub też grupą znajomych. Z pewnością jacuzzi pod gwiazdami może stać się głównym punktem spotkań ze znajomymi, to doskonała zabawa dla wielu osób.