Dlaczego serwer proxy nie działa?

Często zdarza się tak, że wchodzimy na stronę, a tam otrzymujemy komunikat, że serwer proxy nie działa. Trzeba najpierw sprawdzić czy przypadkiem nie mamy problemów z Internetem od swojego dostawcy.

To się często zdarza, że może nie być Internetu, bo jest przerwa albo mamy problem z routerem, z którego korzystamy. Wtedy trzeba będzie zastanowić się nad tym, co dalej robić. Nie zawsze powodem problemów z serwerem proxy jest właśnie dostawca. Zdarza się, że mamy po prostu źle wpisany ten adres, bo coś sami kombinowaliśmy i teraz nie za bardzo wiemy jak to odkręcić. Dostawca ustawia nam automatyczne pobieranie serwerów proxy, dlatego trzeba będzie sprawdzić czy przypadki w opcjach sieciowych nie zostało to zmienione i coś tam się nie zgadza? Wystarczy, że zmienimy jedną cyfrę i już całość nie działa jak należy albo wpiszemy nieprawidłowy adres. To wszystko musi być dokładnie tak jak trzeba i żadne inne kombinacje tutaj w grę nie wchodzą, dlatego trzeba będzie wszystko bardzo dokładnie sprawdzić, a wtedy na pewno dojdziemy skąd się biorą te nasze problemy z połączeniami. Bez Internetu mało, kto dzisiaj wytrzyma, dlatego naprawa ma być dokonana tak szybko jak to tylko będzie możliwe, a wtedy wszystko wróci do normy.


Sprawdzamy dostawcę serwera proxy

Może być też tak, że działamy z darmowego serwera perony, który został przez nas ustawiany i niestety przeciążenie sieci jest takie duże, że nie ma szans na wejście na strony. Może też osoba czy firmą, od którego mamy serwer proxy już go nie udostępnia. Zdarzają się bardzo różne sytuacje, dlatego trzeba będzie się nad tym zastanowić, od kogo bierzemy serwer proxy. Lepiej jest zapłacić i mieć go z wiarygodnego źródła, a wtedy wszystko będzie działać tak jak należy i nie będziemy mieć z tym żadnych problemów. Warto wybrać serwery proxy polska oferowany przez firmę, która jest na rynku od dawna, bo wtedy wiemy, że oni na pewno nam pomogą uzyskać stabilne połączenie. Gdyby się wtedy coś działo źle to można skorzystać z ich pomocy technicznej.