Farba do włosów bez amoniaku

Wiele kobiet farbuje bardzo często włosy, dlatego trzeba zadbać tutaj o bezpieczeństwo. jeśli coś będzie bardzo bezpieczne to można na tym polegać.

W większości farb do włosów mamy amoniak, który ze zdrowiem na pewno się nie kojarzy, a tym bardziej, jeśli farbuje włosy naprawdę bardzo często. Zaczniemy te złe skutki bardzo szybko odczuwać, a na pewno tego nie chcemy. Amoniak powoduje to, że farba na włosach jest o wiele trwalsza i ma silniejsze działanie. Jej brak oznacza, że efekt nam się utrzyma znacznie krócej. Takie amoniakowe farby nadają się bardzo dobrze do podkreślenia koloru włosów, jakie mamy. Najbardziej to widać w farbach blond. Brak amoniaku jest też problemem, jeśli chcemy liczyć na dokładne pokrycie siwych włosów na głowie. Jeśli wybieramy blond kolor bez amoniaku to mamy o wiele krótszą trwałość. Wydawać by się mogło, że skoro w farbach nie ma amoniaku to są bezpieczne i zdrowe, ale trzeba przecież amoniak czymś zastąpić. W tym przypadku będą to sole amonowe. Nie są szkodliwe, ale jednak są i trzeba pamiętać żeby nie przekraczać ich bezpiecznego stężenia, a wtedy wszystko będzie w porządku.


Amoniak w farbach do włosów

Amoniak sam w sobie ma bardzo nieprzyjemny wręcz duszący zapach. Jeśli stężenie amoniaku jest zbyt duże to uczepią na tym nasze włosy, dlatego stosujmy farby w proporcjach zalecanych przez producenta. Nie chcemy żeby brzydko wyglądały tylko chcemy żeby były ładniejsze niż teraz. jeśli zależy nam na rozjaśnianiu włosów to nie znajdziemy lepszej farby jak ta, która zawiera amoniak i trzeba o tym pamiętać. Jeśli się coś stosuje z umiarem to nie będzie to takie szkodliwe dla włosów, dlatego trzeba się tego pilnować. Oczywiście, jeśli potrzebna nam farba blond bez amoniaku to warto ją kupić i przetestować. Przekonamy się czy uda nam się osiągnąć takie efekty, na jakich bardzo, ale to bardzo nam zależało. Testować można różne farby, a na pewno uda nam się znaleźć taką, która jest dla nas najbardziej bezpieczna i jednocześnie najbardziej skuteczna.