Serwis i przeglądy samochodów japońskich

Właściciele samochodów mają obowiązek wykonywania przeglądów technicznych, w przypadku samochodów osobowych pierwsze badanie wykonuje się przed upływem 3 lat od pierwszej rejestracji, następnie drugie badanie w ciągu kolejnych dwóch lat, kolejne badania wykonujemy co roku.

W czasie badań sprawdzany jest stan techniczny pojazdu, sprawdzane są wszystkie ważne elementy takie jak przykładowo zawieszenie, układ wydechowy oraz hamulce. Ważne jest aby serwis posiadał doświadczenie w prowadzeniu przeglądów technicznych, pracownicy muszą wiedzieć w jaki sposób wykryć usterki, co należy zbadać.

Serwis i przeglądy samochodów japońskich

Jakie badania techniczne wykonuje się podczas przeglądu?

Często firmy zajmujące się przeglądami specjalizują się w określonej marce, typach aut z pewnością możemy znaleźć serwisy które zajmuje się badaniem aut japońskich takich marek jak Nissan, Mazda, Mitsubishi, Honda czy Toyota serwisy mają dostęp do oryginalnych części, łatwo mogą wykonać naprawy. Warto pamiętać, że przegląd powinien sprawdzić wszystkie elementy które odpowiadają za bezpieczeństwo kierowcy. Mogą być to przykładowo systemy związane z zapinaniem pasów, z systemem ABS, ESP. Serwis sprawdzi również stan ogumienia, głębokość bieżnika, warto pamiętać, iż jazda na zbyt zużytych oponach może być niebezpieczna, droga hamowania może zostać wydłużona, jak również auto może gorzej zachowywać się na mokrej nawierzchni.

Będzie sprawdzany stan układu hamulcowego, w tym płyn, stan zużycia klocków oraz tarcz. Może się okazać, że konieczna będzie wymiana, często podczas przeglądu okazuje się, że klocki są zbyt zużyte. Podobnie sprawdzany jest układ kierowniczy, niekiedy mogą pojawić się luzy, które należy wyeliminować, odpowiednio wyregulować elementy odpowiadające za ruch kół. Dodatkowo sprawdzony jest także stan amortyzatorów, sprężyn, niekiedy sprężyny mogą pęknąć, nie zawsze jest to od razu zauważalne. Dlatego podczas przeglądów technicznych należy zwrócić szczególną uwagę na elementy tego typu.

W całej Polsce znajdziemy serwisy specjalizujące się w różnych typach pojazdów. Znajdziemy przykładowo serwis aut japońskich Wrocław jest miastem gdzie możemy wykonać naprawy, przeglądy techniczne różnych modeli aut japońskich. Dzięki temu będziemy mieli pewność, iż nasze auto jest sprawne techniczne, będziemy mogli bezpiecznie się nim poruszać.