Zabezpiecz swój samochód przed kradzieżą

Wraz z upływem czasu pojazdy potrzebują większego bezpieczeństwa, a konsumenci wymagają większej wygody.

Aby to uwzględnić, coraz więcej producentów samochodów dodaje do swoich pojazdów uruchamianie przyciskiem. Rozważ zarówno wady, jak i zalety takiej technologii, zanim zdecydujesz, czy jest to odpowiedni wybór dla Ciebie. Bezkluczykowy system zapłonu umożliwia trzymanie kluczyka w kieszeni podczas otwierania i uruchamiania pojazdu. Po wyjściu z pojazdu wyłącza się on i samoczynnie blokuje. Anteny w karoserii pojazdu wyczuwają, gdy masz przy sobie brelok, więc będzie działać tylko wtedy, gdy masz odpowiedni pilot. Funkcja bezkluczykowa oferuje również standardowy system kopii zapasowych z kluczem. Zalety systemu bezkluczykowego obejmują bezpieczeństwo i wygodę. O wiele trudniej ukraść pojazd, ponieważ potencjalny złodziej potrzebowałby Twojego pilota. Jest to również wygodniejsze, ponieważ brelok do kluczy wystarczy trzymać w kieszeni. Oznacza to, że nie musisz szukać kluczy w głębi kieszeni lub torebki. Wiele systemów wykorzystuje również kody zmienne. Breloczek wysyła kod, a komputer pojazdu wyszukuje kod. Dopiero po znalezieniu kodu pojazd się uruchomi.

Niektóre systemy wykorzystują również mikroczipy zaszyfrowane komputerowo. Te cechy zapewniają jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa.

Systemy bezkluczykowe mają wady Systemy bezkluczykowe mają wady. Każdy, kto od jakiegoś czasu prowadzi pojazd, wie, że z czasem elementy ulegają zniszczeniu lub zużyciu. W takim przypadku będziesz musiał użyć ręcznego kluczyka, aby uruchomić pojazd, aż do naprawy systemu. Inną wadą jest to, że można łatwo zapomnieć o breloczku. Ponadto, jeśli pojazd ma cichy silnik, łatwo jest wysiąść i założyć, że pojazd sam się wyłączy. Tyle że tak nie jest, jeśli kluczyk nadal jest w pojeździe. Aby zachować bezpieczeństwo, rozważ lokalizację Twojego pilota i blokadę keyless. System uruchamiania za pomocą przycisku jest dobry, ale jeśli wolisz dodatkowe bezpieczeństwo i wygodę systemu bezkluczykowego, o ile rozumiesz ryzyko, upewnij się, że masz przy sobie klucz przy wychodzeniu i wiesz, jak korzystać z systemu ręcznego.