Jak usunąć wgniecenia na powierzchni blachy auta?

W przypadku różnego rodzaju wgnieceń blacharskich będziemy musieli zgłosić się do odpowiedniej firmy która wykonuje naprawy, poprawki związane z naszymi pojazdami.

Oczywiście warto zwrócić uwagę iż nie wszystkie wgniecenia będą wymagały szpachlowania, a następnie lakierowania naszego pojazdu. Większość wgniotek które powstają na powierzchni naszego auta będziemy mogli usunąć za pomocą metody PDR czyli bez inwazyjnego usuwania wgnieceń. Tego rodzaju wgniecenia mogą powstać na wiele różnych sposobów, może być to przykładowo grat, może być to także uderzenie w inny pojazd czy też budynek.

Jak usunąć wgniecenia na powierzchni blachy auta?

Usuwane wgnieceń blachy metodą PDR

Aby pozbyć się wgnieceń należy posiadać oczywiście odpowiednie doświadczenie oraz narzędzia, w tym przypadku do dyspozycji mamy wiele różnych narzędzi i urządzeń które ułatwiają pracę. Z pewnością należy zadbać o odpowiednie oświetlenie, tak aby znaleźć wszystkie wgniecenia, następnie specjalista zaznacza, ocenia i dobiera odpowiedni sposób niwelacji. Może nam do tego posłużyć przykładowo lampa, która daje odpowiednie światło pod odpowiednim kątem, dzięki czemu będziemy mogli szybko wyłapać wszystkie wgniecenia, nieprawidłowości na powierzchni blachy naszego auta.

Oczywiście usuwanie wgnieceń będzie wymagało doświadczenia, także precyzji oraz cierpliwości. Chodzi oczywiście o to aby nie uszkodzić warstwy lakieru tak aby nie wynikła potrzeba ponownego lakierowania pojazdu. Mamy do dyspozycji możliwość wyciągania wgnieceń na zewnątrz lub też wypychania od wewnątrz pojazdu. Służą do tego różnego rodzaju narzędzia, mogą być to różnego rodzaju elementy drewniane czy też plastikowe, które nie pozostawiają rys, które będą mogły pozwolić na wypchnięcie blachy od wewnątrz. Oczywiście będzie to wymagało odpowiedniego przygotowania pojazdu, tak abyśmy mogli dostać się do blachy.

Kiedy pracownicy w firm blacharskich będą chcieli podnieść swoje umiejętności, mogą wejść na stronę szkoleniepdr.pl – Profesjonalne szkolenia PDR, pozwolą im na uzyskanie odpowiedniej wiedzy która pozwoli na bezinwazyjne usuwanie wgnieceń. Z pewnością możliwość nauki od osób doświadczonych pozwoli dowiedzieć się jak należy postępować aby nie uszkodzić lakieru, natomiast wyrównać powierzchnie blachy w aucie.