Jak przetransportować niesprawny pojazd?

Wypadek samochodowy jest często nieprzewidzianym zdarzeniem drogowym, które może spowodować, iż nasz pojazd zostanie unieruchomiony.

Oczywiście wzywamy wówczas pomoc drogową, często będzie to laweta, która zawiezie nasze auto do serwisu. Oczywiście niekiedy jeżeli wypadek zdarzył się daleko od domu, możemy chcieć uszkodzony pojazd przywieźć bliżej, przykładowo do znajomego mechanika. Wówczas potrzebna nam będzie laweta lub też autolaweta.

Jak przetransportować niesprawny pojazd?

Laweta czy autolaweta?

Autolaweta będzie wymagała oczywiście pojazdu z hakiem, który będzie w stanie ciągnąć na dłuższej trasie lawetę o dużej wadze. Dlatego często wybierane są autolawety, w tym przypadku uszkodzony pojazd ładowany jest na lawetę, która znajduje się na nadwoziu samochodu dostawczego. Dzięki temu możemy szybko dostarczyć uszkodzony pojazd w dowolne miejsce. Oczywiście z autolawety korzystają także osoby, które sprowadzają auta z zagranicy, niekiedy chcemy kupić auto nieco taniej, które jest uszkodzone przewieźć je i naprawić w Polsce. Oczywiście autolaweta powinna dobrana być do wielkości naszego pojazdu, jego wagi. Autolawety często przystosowane są do transportu pojazdów o wadze 1500 kg.

W przypadku transportu pojazdu należy oczywiście zadbać o bezpieczeństwo. Po wciągnięciu auta za pomocą wciągarki, musimy zabezpieczyć pojazd, obecnie wykorzystuje się różnego rodzaju pasy, które utrzymują auto w odpowiedniej pozycji. Można zastosować także łańcuchy, dzięki czemu auto nie spadnie z lawety, jak również powinniśmy zadbać o to, aby nie przemieszczało się podczas transportu i nie narażało innych.

Obecnie możemy skorzystać z wynajmu autolawet, na stronie https://autolawety-24.pl/zary/ znajduje się ciekawa oferta, możemy wynająć lawetę lub też autolawetę, która będzie odpowiednio wyposażona. Będzie posiadała najazdy, wciągarkę oraz innego rodzaju wyposażeniem służące do zabezpieczenia transportu. Na autolawetach najczęściej transportuje się samochody osobowe, natomiast lawety często mogą posiadać możliwość przewozu ciężkich pojazdów, nawet o wadze do 3 ton. Może być to laweta o długości 4 czy też nawet 6 m.