Jakość wody i jej wpływ na mycie włosów

Czasami nawet bardzo dokładne wykonywanie różnych zabiegów pielęgnacyjnych nie przynosi wymaganych rezultatów, nawet w przypadku stosowania nowoczesnych, wysokiej jakości produktów wykorzystujących innowacyjne technologie.

Jeśli maski nie wygładzają, a olejki nie zapewniają odpowiedniej miękkości włosów, warto zastanowić się nad innymi przyczynami powstawania problemów. Okazuje się, że bardzo istotny wpływ na skuteczność mycia włosów ma woda i jej odpowiednia jakość. Warto się jej przyjrzeć, jeśli pomimo usilnych starań nie udaje się uzyskać odpowiednich rezultatów.

Jakość wody i jej wpływ na mycie włosów

Co warto wiedzieć o wodzie przeznaczonej do mycia włosów?

Problemem może się między innymi okazać twarda woda o wysokiej zawartości wapnia, magnezu, żelaza oraz manganu. Składniki takie są jak najbardziej potrzebne w wodzie przeznaczonej do spożywania, ale niestety wpływają one negatywnie na stan mytych włosów. Mycie głowy twardą wodą doprowadza do pojawienia się łupieżu, przesuszenia i zmatowienia włosów. Włosy przestają również być podatne na układanie, a szampony i kosmetyki spłukuje się z nich o wiele trudniej. Warto więc zainwestować w filtr wody w kranie lub płukać włosy wodą przegotowaną albo destylowaną. Dobrym pomysłem jest też stosowanie płukanek naturalnych bazujących na occie lub soku z cytryny.

Ważną sprawą jest również zadbanie o właściwą temperaturę wody wykorzystywanej do płukania włosów. Optymalna jest woda letnia, czyli ciepła w stopniu sprawiającym przyjemność. Pielęgnowanie włosów powinno powodować odprężenie i zrelaksowanie, więc stosowanie zimnej wody nie ma najmniejszego sensu. Ciepła woda to dobry wybór, ponieważ jest ona w stanie skuteczniej likwidować zanieczyszczenia. Pod koniec warto użyć chłodnej wody, aby domknąć łuski włosów.

Więcej informacji na temat wpływu wody na mycie włosów można znaleźć w Internecie, na przykład na stronie https://www.biotynox.pl/porady/mycie-wlosow-woda-ma-znaczenie/. W wielu poradnikach można dowiedzieć się, że woda z dużą zawartością chloru może doprowadzić do nadmiernego przesuszania, a nawet wypadania włosów. To właśnie dlatego warto dbać o jej odpowiednią jakość.