Kupujemy lustro do łazienki

Lustro jest obowiązkowym elementem każdej łazienki.

Pełni ono funkcję dekoracyjną (łazienka to pomieszczenie czysto praktyczne, dlatego lustro jest w niej często jedynym elementem ozdobnym) i praktyczną. Dobrze oświetlone lustro pozwala nam na wykonanie makijażu. W przypadku małych łazienek w bloku będzie ono optycznie powiększało wnętrze. Wybór luster do łazienki jest w tej chwili imponujący. Znajdziemy modele małe, duże, podświetlane i nie, o rozmaitych kształtach.

Kupujemy lustro do łazienki

Lustro do łazienki: jak wybrać dobrze?

Lustro łazienkowe ma nam umożliwić dokładne przejrzenie się, dlatego nie powinno być zbyt małe. Bardzo ważne jest, żeby umieścić je na takiej wysokości, żeby wszystkie osoby korzystające z łazienki mogły z niego skorzystać. Niezależnie od tego jakie lustro wybierzemy, niezmiernie ważne jest, żeby było dobrze oświetlone (tylko wówczas będziemy mogli dokładnie się ogolić lub wykonać makijaż). Jeżeli nasza łazienka jest pomieszczeniem o nietypowym kształcie, możemy zdecydować się zamówić lustro na wymiar (współcześnie wiele firm produkujących lustra oferuje swoim klientom taką możliwość). Wielu osobom duże lustra w łazienkach kojarzą się z przykrą koniecznością codziennego sprzątania. Ciekawostką jest fakt, że szklana powierzchnia wcale nie musi parować. Unikniemy tego montując pod lustrem specjalną płytę grzewczą.

Właściciele małych mieszkań często decydują się na zakup więcej niż jednego lustra do łazienki. Takie rozwiązanie pozwala sprawić, że pomieszczenie będzie wydawało się choć trochę większe. Dobrym pomysłem wydaje się umieszczenie jednego lustra nad umywalką, drugiego natomiast a drzwiczkach do szafki łazienkowej. Szeroki wybór luster, które sprawdzą się zarówno w dużych, jak i małych łazienkach można znaleźć pod tym adresem: auura.pl. Jeżeli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami dużej łazienki, możemy wstawić do niej ozdobne lustro stojące. Pamiętajmy, że w łazienkach najlepiej sprawdzają się wysokogatunkowe lustra kryształowe, które od spodu umocnione są specjalną folią.