Logistyka na platformie sprzedażowej Amazon

Filmy które zaczynają swoją przygodę ze sprzedażą na platformie Amazon mogą spotkać się z określeniem FBA to skrót od Amazon Fulfillment By Amazon.

Platforma ta posiada wiele magazynów, które mogą prowadzić wysyłki towarów w wielu krajach, dzięki temu będziemy mogli dostarczać towary naszym klientom bardzo szybko. Magazyny tego typu znajdują się także w Polsce, Dzięki nim możemy zoptymalizować logistykę, wysyłać szybko towary kupującym.

Logistyka na platformie sprzedażowej Amazon

Model wysyłek FBA

W magazynach Amazona znajdują się produkty, które sprzedawane są w ramach programu Prime, mogą być to towary należące do sieci Amazon jak również dla sprzedawców. Oczywiście bardzo często wędrują pomiędzy poszczególnymi centrami logistycznymi, które znajdują się na terenie całej Europy, Amazon transportuje towary tak, aby w każdym centrum logistycznym znajdowała się odpowiednia ilość w zależności od potrzeb i zainteresowania klientów. W przypadku zakupu produkt w magazynie towar jest pakowany, następnie wysyłamy do klienta. Dzięki temu Amazon obsługuje klientów bardzo szybko, produkty sprawnie docierają do kupujących. Wielu sprzedawców zastanawia się nad skorzystaniem z tego rodzaju usługi, w tym przypadku należy brać pod uwagę wymiary produktu, ilość towaru jaki znajduje się w magazynie, a także koszty wysyłki oraz pakowania. Dlatego też osoby które chciałyby uczestniczyć w tym programie powinny przeliczyć czy jest to opcja opłacana.

Z pewnością jest to bardzo wygodna forma obsługi, w tym przypadku nie będziemy musieli posiadać własnego magazynu, osób które będą odpowiedzialne za pakowanie. Dodatkowo nie będziemy musieli obsługiwać całej logistyki, co z pewnością przyczyni się do zmniejszenia kosztów po naszej stronie. Amazon będzie nas wręczał w dostarczaniu paczek do naszych klientów, jednak należy pamiętać iż obsługa klienta, odpowiadanie na pytania dotyczące towaru nadal będzie naszym zadaniem.

Z pewnością model FBA może sprawdzić się w przypadku wielu firm, które nie chcą inwestować we własny magazyn. Warto pamiętać także aby zarządzać odpowiednio zapasami, ponieważ towar, który przechowywany jest w magazynie Amazona dłużej niż 6 miesięcy zostanie obłożony dodatkową opłatą za magazynowanie.