Meble komercyjne powinny charakteryzować się najwyższą jakością i wygodą

Meble komercyjne powinny podnosić prestiż miejsca. Dobrze dobrane wyposażenie sprawia, że klient czuje, że ma do czynienia z obiektem, w którym oferowane są profesjonalne produkty i usługi. Osoba aranżująca przestrzeń komercyjną powinna zadbać również o to, wystrój charakteryzował się wysoką funkcjonalnością. Dziś podpowiadamy, jak tego dokonać.

Meble obiektowe – czym różnią się od wyposażenia mieszkania?

Meble komercyjne często do złudzenia przypominają wyposażenie, które spotkać można w prywatnych domach. Jeśli poszukujemy rozwiązań do przestrzeni takich jak hotele, restauracje czy sale konferencyjne, musimy pamiętać, że takie meble będą szczególnie mocno narażone na zniszczenia. Z tego powodu często jesteśmy zmuszeni zrezygnować z opcji, na które zdecydowalibyśmy się, aranżując przestrzeń mieszkalną. Niektóre materiały sprawdza się jednak zarówno w sypialni i w salonie, jak i w obiektach o charakterze komercyjnym. Mowa o drewnie.

Drewniane stoły do restauracji, meble do sal konferencyjnych czy łóżka hotelowe z drewna litego – jeśli dobrze wybierzemy takie rozwiązania, będziemy mogli cieszyć się:

1. Estetycznym wyglądem pomieszczenia

Trudno o bardziej uniwersalny surowiec niż drewno. Świetnie komponuje się z różnymi tworzywami i teksturami. Z jego pomocą można wykreować zarówno surową, elegancką salę konferencyjną, jak i przytulną, niewielką restaurację.

2. Wysoką wytrzymałością wyposażenia

Meble konferencyjne, restauracyjne oraz meble hotelowe z litego drewna są odporne na uszkodzenia i zarysowania. Dobrze zabezpieczone nawierzchnie nie sprawiają problemu z pielęgnacją. W efekcie nawet mocno eksploatowana przestrzeń przez długi czas będzie zachwycać klientów estetycznym wyglądem.

Komu zlecić wykonanie mebli komercyjnych?

Na rynku znajdziemy wielu producentów mebli z litego drewna, ale tylko niektórzy z nich posiadają specjalną ofertę dla klientów biznesowych. Taka współpraca wygląda nieco inaczej niż współpraca z klientem indywidualnym. Jako że zlecenie obejmuje przeważnie wiele sztuk wyrobów i to nie tylko tych jednego rodzaju, potrzebne są bardziej szczegółowe ustalenia. Ogromne znaczenie ma to, czy firma proponuje jedynie rozwiązania ze swojej standardowej oferty, czy jest też gotowa dopasować je do oczekiwań swoich klientów. Jeśli poszukujemy optymalnych mebli do pensjonatów, apartamentowców lub do hoteli, warto poszukać usługodawcy, który umożliwia również realizację tego drugiego wariantu.

Istotną kwestią jest również to, z jakimi podwykonawcami współpracuje przedsiębiorstwo oferujące meble obiektowe. Aby efekt był zadowalający, a wszystkie detale mebla prezentowały się atrakcyjnie, zadania powinny być powierzane profesjonalnym, sprawdzonym firmom. Jeśli zastanawiamy się nad podjęciem współpracy z producentem mebli hotelowych i innych mebli komercyjnych, sprawdźmy, czy na swojej stronie zawarł informacje dotyczące podwykonawców. Takie jasne dane oferuje np. firma Desiq, która tapicerowanie mebli zleca tylko doświadczonym, prestiżowym specjalistom.