Męskie kolorowe skarpety: nowa moda czy fanaberia?

Kolorowe skarpety jeszcze do niedawna były nieodzowną częścią wyłącznie damskiej garderoby. We współczesnych męskich szafach triumfowały czernie, brązy, szarości, grafity i oczywiście ponadczasowa biel, chętnie wykorzystywana do dopełnienia stylizacji luźnych i sportowych. Te czasy minęły, być może nie bezpowrotnie. Jednak obecnie na wybiegach najznakomitszych projektantów modowych królują niezwykle kolorowe i wzorzyste męskie skarpety.

Kolorowe — czyli jakie?

Dla mniej odważnych — mogą być jednokolorowe, ale barwa powinna być tak oryginalna, aby przyciągała uwagę. Kolorowe skarpety męskie to trend bazujący na kontrastach. Takie urozmaicenie dotyczy nie tylko strojów nieformalnych, ale także dopełnienia eleganckiej stylizacji, w której główną rolę gra garnitur. Dodatek w postaci kolorowych skarpet to przemycenie do niezwykle zachowawczej i konserwatywnej dotąd męskiej stylistyki elementu ekstrawagancji. Bynajmniej nie jest to chwilowa fanaberia, ponieważ historia kolorowych męskich skarpet, ba, nawet pończoch, sięga XVI wieku, kiedy to czerwień, żółć lub niebieskości na męskich nogach nie były niczym dziwnym.

Ananasy? Emotikony? A może figury karciane?

Im bardziej niecodzienne, wesołe i zabawne wzory, tym większą robią furorę. Aby sięgnąć po takie rozwiązanie, należy wykazać się odwagą, otwartością i mieć smykałkę do modowych eksperymentów, ponieważ jest to niezwykle wymagający w stylizacji dodatek. Doskonale prezentują się do lekko przykrótkich spodni długości 3/4, świetnie będą wyglądać do jeansów i eleganckich spodni na kant, ale należy właściwie dobrać wzory i kolory, aby nie wywołać efektu kiczu. Wcale nie muszą razić po oczach jaskrawością kolorów, aby przykuć wzrok. Niebiesko-granatowe z gustownym wzorem kropli wody, lub czarne z bordowymi rombami na pewno idealnie skomponują się z czarnym, lub szarym garniturem. Sympatykom odważnych luźnych stylizacji spodoba się połączenie nieco żywszych wzorów takich jak wielobarwne kraty i pasy, lub postaci bohaterów ulubionych komiksów.

Kliknij Tutaj i sprawdź ofertę sklepu Soxnite, który specjalizuje się w sprzedaży kolorowych skarpet w zabawne wzory.