Na co zwrócić uwagę wybierając płaszcz lub kurtkę

Płaszcz zimowy jest ważny na chłodniejsze miesiące, zwłaszcza jeśli mieszkasz w rejonie narażonym na trudne warunki pogodowe przez wiele miesięcy

Możesz bez problemów znaleźć w sprzedaży płaszcz czy kurtkę, która jest jednocześnie praktyczna i stylowa przy odrobinie staranności. Najpierw poszukaj odpowiednich materiałów. Na ostre zimy będziesz potrzebować kurtki, która zapewni ciepło i ma takie cechy, jak wodoodporne powłoki i listwy przeciwwiatrowe. Następnie wybierz krój, który świetnie na tobie wygląda i pasuje do twojej sylwetki. Jeśli chcesz mieć specjalne funkcje, szukaj rzeczy, takich jak odpinane kaptury i futrzane, ciepłe podszewki które są zarówno stylowe, jak i praktyczne. Upewnij się, że kurtka ma wodoodporną powłokę zewnętrzną. Jesienią i zimą będziesz potrzebować dodatkowej ochrony przed deszczem i śniegiem, który może spowodować przemoczenie i zmarznięcie. Upewnij się, że kurtka jest ocieplona i ma trwałą podszewkę. Może to być ważne, jeśli mieszkasz w bardzo zimnym miejscu. Istnieją trzy standardowe rodzaje izolacji dla kurtek zimowych, a mianowicie puch, materiał syntetyczny i sztuczny kożuch lub futerko.

Na co zwrócić uwagę wybierając płaszcz lub kurtkę

Odpowiednio dobrana izolacja zapewni ciepło nawet w miesiącach zimowych. Puch to klasyczny izolator, który zapewnia ciepło zimą.

Głównym minusem jest jednak to, że nie wytrzymuje zbyt dobrze przed wilgoci. Jeśli mieszkasz w środowisku podatnym na duże opady, puch może nie być dla najlepszym wyborem, dodatkowo kurtki wypełnione prawdziwym gęsim lub kaczym pierzem są stosunkowo drogie. Włókna syntetyczne lepiej wytrzymają wilgoć i opady, jednak nie wytrzymują tak długo, jak inne opcje i z czasem zużywają się szybciej. Tkanina kożuchowa jest podobna do wełny owczej. Jest wodoodporna i wytrzymuje dłużej niż tkanina syntetyczna. Na stronie https://brendi.pl możesz kupić różne modele kurtek i płaszczy na każdą porę roku. Kupując kurtkę na zimę spójrz na zamki błyskawiczne i mankiety. Chcesz mieć pewność, że jesteś odpowiednio chroniony przed zimnem, dlatego wybierz mankiety rękawów ze ściągaczami, a zamki błyskawiczne z osłoną przed wiatrem. Przed zakupem sprawdź płaszcz, aby upewnić się, że jest wysokiej jakości i trwały.