Nowoczesne kosmetyki do włosów

Mężczyźni zdecydowanie częściej łysieją niż kobiety, jednak łysienie u mężczyzn wcale nie jest procesem naturalnym, jak było to niegdyś uważane.

Jeżeli bowiem wypadają nam włosy, nie zależnie od tego czy jesteśmy mężczyzną czy kobieta, oznacza to że mamy jakieś schorzenie skóry i należy poddać się leczeniu. Również stwierdzenie, iż łysienie jest genetycznie dziedziczone, jest błędne, genetycznie odziedziczyć można schorzenie, które w następstwie powoduje wypadanie włosów, jednak każdy powód wypadania włosów można skutecznie leczyć. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się kosmetyki, za pomocą których można umyć nasze włosy na sucho, można przykładowo wykorzystać suchy szampon w postaci sypkiego proszku. Jego zalety są często związane ze stosowaną formułą. Generalnie jest bardziej przyjazny dla środowiska i nie zawiera alkoholu. Nowoczesne kosmetyki do włosów

Dzięki temu jest delikatniejszy dla skóry głowy.

Jednak proszek jest trudniejszy w użyciu ze względu na swoje właściwości lotne. Pozostawia również więcej białych śladów niż spray i wymaga trochę praktyki. Podobnie jak w przypadku szamponu klasycznego, suchy szampon występuje w kilku wersjach, aby pokryć wszystkie rodzaje włosów. Włosy cienkie, farbowane, rozjaśniane, brązowe, blond, można dobrać własny szampon do każdego rodzaju włosów. Niestety wypadanie włosów to dość częsta dolegliwość wieku średniego, jednak powinniśmy wiedzieć, iż nie jest to naturalny proces, a schorzenie skóry, które z powodzeniem można leczyć. Również niestety dość długo leczy się wypadanie włosów, gdyż zanim zregeneruje się cały proces wzrostu każdego włosa musi upłynąć wiele miesięcy, jako ciekawostkę możemy podać iż jeden włos na miesiąc rośnie jedyne półtora centymetra, a każdy włos regeneruje się oddzielnie, dlatego proces leczenia schorzenia, jakim jest łysienie, czasem może potrwać nawet do kilku lat. Obecnie na rynku możemy znaleźć wiele środków które zapobiegają wypadaniu włosów, jednym z nich jest Sattva Ayurveda wcierka henna i amla. To skuteczny środek, który powoduje że nasze włosy są silniejsze, przez co przestają wypadać.