Styczniowe postanowienia planujemy jak co roku, więc prawdopodobnie ty również w tym roku zdecydowałeś się przejść na dietę.
Z pewnością słyszałeś o diecie ketogenicznej, modnym planie żywieniowym, który wymaga, aby ponad 70% całkowitej ilości spożytych kalorii pochodziło z tłuszczu, około 20% z białka i 10% lub mniej z węglowodanów. Cała idea takiej diety polega na wejściu w stan metaboliczny znany jako ketoza, kiedy organizm spala tłuszcz jako źródło energii. W sprzedaży znajdziemy również wiele suplementów diety wspomagających ketozę i odpowiednich dla osób na diecie ketogenicznej. Suplementy keto zawierają składniki takie jak ketony przeznaczone do tłumienia apetytu, elektrolity odwadniające dietę, niektóre witaminy i minerały, a nawet kofeinę. Kiedy jesteś głodny, twój organizm wykorzystuje ketony jako energię w podobny sposób, jak w diecie ketogenicznej, jako paliwo, i przekształca je w glukozę. W tym stanie wszystkie te ketony stymulują również wzrost leptyny, czyli hormonu, który powoduje uczucie sytości i spadek greliny, hormonu pobudzającego apetyt. Im wyższe stężenie ketonów we krwi, tym mniejszy odczuwasz głód.
Przyjmowanie dodatkowych ketonów w celu wzmocnienia tego procesu biologicznego prawdopodobnie zmniejszy apetyt poprzez podniesienie poziomu ciał ketonowych we krwi.
Suplementy elektrolitów dostarczają sód, potas i magnez, czasami nawet do 40% zalecanego dziennego spożycia. Są one zwykle używane przez sportowców do treningu wytrzymałościowego, ale te przyjazne dla keto dodają energii i równoważą fizyczne skutki uboczne grypy ketonowej. Grypa ketonowa ma wiele objawów grypopodobnych, takich jak bóle, skurcze, wyczerpanie, biegunka, zaparcia i ogólne osłabienie występujące podczas pierwszych czterech dni stosowania diety ketonowej. To nie jest prawdziwy wirus, ale wynik odwodnienia, które występuje podczas zamiany spalania glukozy na spalanie tłuszczu w celu uzyskania energii. O suplementach stosowanych w trakcie diety keto przeczytasz na stronie https://aptekiarnika.pl/tabletki-na-odchudzanie-keto-actives/. Diety niskowęglowodanowe na ogół mają działanie moczopędne w ciągu pierwszych kilku dni, co oznacza, że tracisz więcej wody i elektrolitów niż zwykle.