Właściwości kosmetyczne aloesu

Właściwości lecznicze i kosmetyczne aloesu znane są już od starożytności. Stosowano go na rany, oparzenia, dolegliwości żołądkowe i bóle stawów. Wówczas doceniono także jego korzystne działanie na skórę. Od tamtego czasu aloes cieszy się opinią wyjątkowego składnika w kosmetyce, dermatologii i medycynie naturalnej.

Aloes jest sukulentem, który przeważnie jest spotykany na terenach pustynnych, półpustynnych i sawannach. Aby przetrwać w warunkach z ograniczonym dostępem do wody, aloes wykształcił tkankę wodną, która służy do jej gromadzenia. To właśnie w niej znajduje się mnóstwo cennych substancji, które wykorzystywane są w pielęgnacji.

Aloes to roślina, która świetnie nawilża skórę oraz włosy. Ma właściwości odmładzające, ponieważ redukuje zmarszczki, nadaje elastyczność i jędrność skórze oraz wzmacnia naczynia krwionośne. Ponadto aloes łagodzi wszelkie podrażnienia oraz doskonale regeneruje skórę. Zawiera takie cenne składniki jak aminokwasy egzo- i endogenne, oligoelementy, kwas foliowy, biotynę, sole mineralne, enzymy roślinne, kwasy organiczne oraz witaminy A,B, C, D i E.

Zawarty w aloesie kwas salicylowy działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie, polisacharydy – stymulują produkcję włókien kolagenowych, a to powoduje, że aloes przyspiesza gojenie się ran i regeneruje uszkodzoną skórę.

Aloes stanowi składnik wielu kosmetyków do codziennej pielęgnacji. Nie zabrakło go również w produktach znanej włoskiej marki Felce Azzurra, która cieszy się dobrą renomą od wielu dekad. Obecnie kosmetyki Felce Azzurra dostępne są także w Polsce. Wszystko dzięki jedynemu polskiemu dystrybutorowi marki, jakim jest Foodtrade Sp. z o.o. Gdzie możemy znaleźć produkty marki Felce Azzurra? Są one m.in. dostępne w znanych znajdziemy również na sklepowych półkach znanych sieciówek, takich jak m.in. Carrefour, Merco, Makro czy Piotr i Paweł. Firma Foodtrade to także hurtownia spożywcza i dystrybutor napojów.

W ofercie włoskiej marki znajdziemy żel do mycia ciała z dodatkiem aloesu i cytryny, dostępny w specjalnej linii naturalnych produktów Bio.