Wskazówki dotyczące blogowania, które mogą Ci pomóc

Wiele aspektów technologii online może być bardzo onieśmielających dla nowicjuszy, ale blogowanie nie musi być jednym z nich.

Każdy może skorzystać na nauce, jak skutecznie informować i dostarczać rozrywki odwiedzającym ich witrynę, dzięki sztuce blogowania. Zapoznaj się z kilkoma wskazówkami z tego artykułu, aby Twoje blogi ożyły i miały pożądany wpływ na czytelników.Jeśli nie chcesz tworzyć własnego bloga od podstaw, skorzystaj z usługi blogowania. Usługi blogowe występują w dwóch głównych odmianach. Hostowane usługi blogowe przechowują Twojego bloga na serwerach firmy, a zainstalowane usługi działają na Twojej własnej domenie. Niektóre usługi blogowe, takie jak WordPress, mogą być używane na dwa sposoby. Niezależnie od tego, czy wybierzesz hostowany, czy zainstalowany, korzystanie z usługi blogowania umożliwia aktualizowanie bloga za pomocą wygodnego panelu sterowania.W przypadku komentarzy użyj prawidłowego filtra spamu. Jeśli potrzebujesz rejestracji w celu komentowania, CAPTCHA na stronie rejestracji jest zwykle wystarczająca, aby powstrzymać spamerów. Jeśli zezwolisz na anonimowe komentarze, zwykle wystarczy „zaawansowane CAPTCHA”, czyli takie, które prosi użytkownika o „liczbę godzin dziennie” lub coś podobnego. Unikaj usług takich jak Akismet, ponieważ generują one wiele fałszywych alarmów.Upewnij się, że tytuły Twoich postów na blogu są bardzo chwytliwe. Wyobraź sobie, że jesteś kimś, kto po prostu przegląda internet i widzisz swój wpis na blogu wśród tysięcy innych. Powinieneś upewnić się, że nagłówek Twojego bloga odstaje od reszty.Prowadząc bloga, upewnij się, że zadajesz pytania otwarte. Jedną z najskuteczniejszych metod skłonienia ludzi do odpowiedzi na Twoje posty jest po prostu proszenie o to. Pozwól swoim czytelnikom odpowiedzieć na Twoje pytania, zapraszając ich do odpowiedzi z komentarzem. To sprawia, że ​​czują się bardziej zaangażowani, co zwiększa szanse, że zostaną z Tobą.Dla Twojego bloga ważne jest, abyś był znany i widoczny. Możesz to zrobić, pisząc posty gości na blogach innych osób. Wskazówki dotyczące blogowania, które mogą Ci pomóc

Na początku może się to wydawać trochę przerażające, ale przekonasz się, że inni blogerzy chętnie pozwolą Ci publikować na swoich blogach.

Koniecznie zapoznaj się z ich blogiem, aby móc pisać dobre, pouczające posty.Dąż do autentyczności w swoich postach na blogu. Nie udawaj, że wiesz wszystko o swojej niszy. Zawsze okazuj uczciwość i przejrzystość. Miej to na uwadze przez cały czas. Uważa się, że blogi są prawdziwym odzwierciedleniem osobowości jednostki. Sięganie do perfekcji jest wspaniałe, ale nie zastanawiaj się nad tym. Nigdy nie bój się przyznać, że popełniłeś błąd i nigdy nie bój się odpowiadać czytelnikowi, który może mieć wiarygodne informacje do podzielenia się z innymi czytelnikami. Jesteś wyjątkową osobą i to jest częścią Twojej indywidualności.Zmniejsz bałagan! Czytelnicy bloga nie są zainteresowani przytłaczającą ilością niepotrzebnych lub niepowiązanych elementów rozpraszających na Twojej stronie. To odciąga uwagę od głównego celu bloga; Twoje pismo. Aby utrzymać czytelników, ogranicz bałagan do minimum i żyj zgodnie z tą zasadą.Jeśli to możliwe, używaj tagów nagłówka, aby oddzielić poszczególne sekcje postów na blogu. Wszystkie różne znaczniki, których powinieneś używać, to znaczniki H1, H2 i H3. Ponadto powinieneś upewnić się, że używasz doskonałych słów kluczowych w wyszukiwarkach, kiedy tylko możesz, we wszystkich tych różnych nagłówkach.Teraz widzisz, że blogowanie może być przyjemnym sposobem komunikacji online, bez typowych formalności, które istnieją podczas prowadzenia działalności. Kiedy odwiedzający Twoją witrynę są zrelaksowani i dobrze poinformowani, będą bardziej skłonni Ci zaufać i zainwestować w Twoje produkty lub usługi. Wykorzystaj zdobyte tutaj spostrzeżenia i wykorzystaj je w swoich własnych blogach.