Zabieg Schwarzy – poznaj najnowszy hit w dziedzinie modelowania sylwetki

Smukła sylwetka, umięśnione ramiona, wyrzeźbiony brzuch, jędrne uda – na takie efekty trzeba zwykle pracować miesiącami, a nawet latami, stosując odpowiednią dietę i treningi. Na szczęście istnieją metody stosowane w medycynie estetycznej i kosmetologii, które pomagają znacznie przyspieszyć efekty treningów. Jedną z nich jest zabieg Schwarzy.

Zabieg Schwarzy – innowacyjna technologia

W zabiegu Schwarzy wykorzystano technologię FMS (ang. Focused Magnetic Stimulation), czyli skoncentrowaną stymulację magnetyczną, która pozwala na rozbudowę i rzeźbienie mięśni oraz redukcję tkanki tłuszczowej. Zabieg wykonywany jest przy pomocy dwóch padów o łącznej mocy 2,5 tesli, co czyni urządzenie Schwarzy najmocniejszym na rynku.

Stymulator elektromagnetyczny generuje impulsy niezależnie od funkcji mózgu, z tak szybką częstotliwością, że nie pozwala na fazę relaksacji. W normalnych warunkach najwyższe napięcie, które można rozwinąć i utrzymać podczas wysiłku fizycznego, zwykle trwa tylko ułamek sekundy. Podczas 30-minutowego zabiegu urządzenie Schwarzy wywołuje od 20 tys. do 60 tys. skurczy submaksymalnych, co przekłada się na zrobienie około 800 brzuszków czy 800 przysiadów.

Jak zapewniają specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki, zabieg Schwarzy działa na wszystkie mięśnie – zarówno te znajdujące się tuż pod powierzchnią skóry, jak i głębsze. W przypadku brzucha zaangażowane są: mięśnie proste, skośne (tworzące linię talii) oraz poprzeczne. Te ostatnie to najgłębsze mięśnie brzucha, niezbędne do stabilizacji, szczególnie w okolicy lędźwiowej kręgosłupa.

Modelowanie sylwetki bez wysiłku

Zabieg Schwarzy wykonywany jest przez kosmetologa i jest całkowicie bezbolesny i komfortowy. Odbywa się bez interakcji skórno-naskórkowej z polami elektromagnetycznymi. Dodatkowo urządzenie ma wbudowany system chłodzący, dzięki czemu nie ma ryzyka przegrzania skóry.

W trakcie zabiegu kosmetolog przykłada pady do wybranych partii ciała (np. pośladków, brzucha, bioder, nóg i ramion) i przytrzymuje je przez ściśle określony czas. Urządzenie Schwarzy wykonuje pracę samodzielnie, wyzwalając silne skurcze mięśni na wybranym obszarze.

Zabieg Schwarzy to bezpieczna metoda wyszczuplania, którą można łączyć z innymi mało inwazyjnymi terapiami, takimi jak termolifting czy endermologia. Terapie łączone przynoszą zazwyczaj najwyraźniejsze i najdłużej utrzymujące się efekty.

Skuteczny i bezpieczny zabieg wyszczuplający

Zabieg Schwarzy dedykowany jest przede wszystkim osobom, które mimo regularnych treningów i diety, mają problemy z wyrzeźbieniem mięśni i nie są w stanie osiągnąć oczekiwanych efektów. Wyraźna poprawa stanu skóry i mięśni widoczna jest już po jednym zabiegu, natomiast dla uzyskania optymalnych rezultatów potrzebnych jest około 8 zabiegów wykonywanych 2 razy w tygodniu.

Zastosowanie skoncentrowanej stymulacji magnetycznej pozwala na:

  • wysmuklenie sylwetki,
  • modelowanie ciała,
  • wyrzeźbienie mięśni,
  • redukcję tkanki tłuszczowej,
  • przyspieszenie metabolizmu,
  • ujędrnienie i lifting pośladków.

Dzięki temu, że bezpieczne zabiegi wyszczuplające, takie jak Schwarzy, redukują tkankę tłuszczową w sposób naturalny, podobny do działania aktywności fizycznej, zmniejszają też ryzyko rozwoju otyłości brzusznej, a także chorób od niej zależnych, m.in. cukrzycy typu II czy nadciśnienia tętniczego.

Więcej na temat nieinwazyjnych zabiegów modelowania sylwetki dowiesz się od specjalistów z Kliniki Miracki na warszawskim Mokotowie – zapraszamy do kontaktu.