Zalety ceramicznych płytek podłogowych

Posadzka z płytek ma wiele zalet, na przykład jest odporna na wodę i plamy i może być bardzo uniwersalne.

W tym artykule omówimy zalety i wady podłóg ceramicznych w niestandardowym domu, aby pomóc w podjęciu świadomej decyzji dotyczącej podłogi. Istnieje wiele dodatkowych korzyści związanych z instalowaniem ceramicznych płytek podłogowych w domu.

Wybierając glazurowane ceramiczne płytki podłogowe, zyskujesz dodatkowy bonus warstwy ochronnej, która osadza się na materiale, dzięki czemu będzie on nieprzepuszczalny dla wody, brudu i plam. Płytki szkliwione są również odporne na warunki wysokiej wilgotności, co jest szczególnie korzystne dla montowania takich kafelków w łazience i kuchni. Jeśli wybierzesz nieszkliwione ceramiczne płytki podłogowe, pamiętaj, że należy je uszczelnić, jeśli chcesz chronić jego powierzchnię przed rozlanymi płynami, aby nie dopuścić do zawilgocenia, które może prowadzić do potencjalnego powstawania pleśni.

Posadzka ceramiczna jest bardzo twarda, a płytki są odporne na pękanie.

Przy prawidłowym montażu posadzka ceramiczna może trwać 10-20 lat i dłużej, jeśli będzie prawidłowo konserwowana i pielęgnowana. Jeśli jednak pojedynczy kafelek pęknie z powodu uderzenia czy innego uszkodzenia, można go łatwo wymienić na nowy, bez konieczności demontażu całej powierzchni.

Pielęgnacja podłóg z płytek jest dość łatwa i nie wymaga żadnych szczególnych zabiegów konserwacyjnych, należy tylko regularnie zamiatać lub odkurzać oraz zmywać podłogę.

Ze względu na twardą i gładką powierzchnię płytki ceramiczne nie przyciągają brudu, kurzu, sierści zwierząt ani pyłków. Pomaga to utrzymać powietrze w domu wolne od drażniących materiałów dla osób cierpiących na alergie i inne choroby układu oddechowego. Są one szczególnie przydatne dla rodzin z małymi dziećmi i zwierzętami, ponieważ płytki do łazienki na podłogę niezwykle łatwo utrzymać w czystości. Jak wspomniano wcześniej, posadzki ceramiczne są niezwykle twarde. Ułatwia to czyszczenie i konserwację, ale może również stać się niewygodne. W przeciwieństwie do sprężystych podłóg tego materiału nie można zmiękczyć za pomocą wyściełanych podkładów, co oznacza, że dla niektórych może nie być odpowiednim wyborem.