Zaniżone odszkodowanie OC

To, że firma ubezpieczeniowa zaniży odszkodowanie OC jest prawie, że pewne. Mało, kiedy zdarza się żeby ta wycena była rzetelna.

Jeśli kwota będzie minimalnie mniejsza od tej, którą zakładaliśmy to nie będziemy robić z tego afery, ale jeśli jest w połowie mniejsza to już trzeba walczyć o swoje. Potrzebne nam odwołanie od decyzji ubezpieczyciela. Tylko w ten sposób możemy walczyć o swoje. Na początek piszemy do firmy, w której samochód jest ubezpieczony. Opisujemy sprawę i to, że kwota jest zdecydowanie zaniżona. Czekamy na ich odpowiedź i wtedy decydujemy, co robić dalej. Jeśli chcemy mieć bardzo mocny argument dla ubezpieczyciela to warto wezwać własnego rzeczoznawcę, który wyliczy szkody. Bardzo często zdarza się tak, że już wycena samego samochodów jest mocno zaniżona i na rynku w tej cenie tego modelu się nie znajdzie. To daje nam sygnał, że trzeba walczyć o swoje, bo inaczej dołożymy do naprawy takiego samochodu, a na pewno tego nie chcemy.

Pismo do Rzecznika Ubezpieczonych

Zdarza się tak, że firma ubezpieczeniowa na nasze pismo nie ma zamiaru odpowiadać. Wtedy nie pozostaje jak skarga do Rzecznika Ubezpieczonych. Warto to zrobić, ale trzeba się skontaktować z firmą, która się tym zajmuje. Wtedy powiedzą nam jak ma to pismo wyglądać i co ma się w nim znaleźć. To bardzo ważne dla naszej sprawy. Rzecznik ubezpieczonych to ktoś, kto broni naszych interesów i jest w stanie pomóc w takim sporze. Skoro jest od tego to trzeba wykorzystać jego kompetencje. Można dzięki temu wiele zyskać, a nam na tym najbardziej zależy. Bardzo często Rzecznik chroni nas przed batalią w sądzie, a to oznacza dla nas oszczędności czasu. Co dalej trzeba robić i kto może nam pomóc? Tego wszystkiego dowiemy się ze strony jak odwołać się od odszkodowania. Tutaj mamy wszystkie najważniejsze informacje z tym związane. Trzeba korzystać z tak sprawdzonych źródeł i z tak kompetentnych firm, które są w stanie nam w tak trudnej sytuacji doradzić, co mamy robić.