Czy projekt łazienki z białymi kafelkami to dobry pomysł?

Większość właścicieli domów decyduje się na położenie płytek w łazience, można je znaleźć w wielu różnych stylach, formatach i kolorach.

Najczęściej używanymi płytkami w projektowaniu łazienek są białe płytki gresowe i ceramiczne. Istnieje kilka powodów, dla których białe płytki są tak popularne wśród właścicieli domów. Kolor biały daje poczucie czystości i świeżości, oprócz wprowadzania do pomieszczenia wrażenia przestronności i jasności, których często brakuje w małych łazienkach bez okien.

Czy projekt łazienki z białymi kafelkami to dobry pomysł?

Dlaczego warto zaprojektować białą łazienkę

Kolejną zaletą decyzji o zastosowaniu białych płytek w łazience jest to, że prawdopodobnie nigdy nie wyjdą z mody, zawsze pozostając w zgodzie z aktualnymi trendami urządzania wnętrz. Wiele osób płytek wybiera ten kolor, ponieważ takie płytki sprawiają, że łazienka wydaje się jasna, nowoczesna i luksusowa. Białe płytki nie muszą być nudne i monotonne, znajdziemy mnóstwo białych płytek z fakturą, wzorami 3D i innymi ciekawymi efektami i dekorami, które ożywią nieco łazienkę. Możemy również zdecydować się na białe płytki z żyłkami czarnymi, szarymi czy złotymi, które imitują marmur, jeśli nie chcemy, aby nasza łazienka była zbyt gładka, prosta i biała.

Białe płytki z połyskiem nadają przestrzeni ładny blask i refleksy, sprawiając, że łazienka wygląda na jasną, czystą i świeżą. Możemy wybrać niewielkie prostokątne kafelki, które można układać poziomo lub pionowo, albo nieco bardziej pomysłowo, w jodełkę, a także we wzór schodkowy. Takie płytki świetnie nadają się na ściany w kabinie prysznica czy za umywalką. Wszystkie te opcje układania płytek nadają łazience pewien wymiar, nie będąc zbyt płaskim.

Zazwyczaj w sprzedaży znajdziemy gres biały 60×60 cm, dostępne są także inne formaty, a nawet płytki heksagonalne. Możesz preferować białe sześciokątne płytki do swojej łazienki, to bardzo modny wybór. Białe płytki w małym lub dużym formacie mogą nadać każdej łazience naprawdę efektowny wygląd, mogą pasować zarówno do łazienki w stylu industrialnym, nowoczesnym, jak i klasycznym. Szeroka oferta płytek gresowych dostępna tutaj https://kaflando.pl.