Turystyka i atrakcje w Kazimierzu Dolnym

Jeżeli poszukujemy spokojnego i pięknego miejsca do odwiedzenia w czasie urlopu, warto zwrócić uwagę na ofertę Kazimierza Dolnego, jest to piękne miasteczko nad Wisłą, które przyciąga turystów ze względu na wyjątkowość zabudowy, atrakcje turystyczne.

Jest to także miasteczko artystyczne, odbywa się tu festiwal filmowy, festiwal kapel ludowych, w okolicznych galeriach możemy podziwiać piękne malarstwo.

Turystyka i atrakcje w Kazimierzu Dolnym

Czym przyciąga turystów Kazimierz nad Wisłą?

Kazimierz Dolny to miasteczko, którego historia sięga XIV wieku, kiedy powstał tu zamek ufundowany przez Kazimierza Wielkiego, znajdziemy tu także inne zabudowania, przykładowo basztę, która pełniła funkcję obronną, w XVIII wieku była miejscem gdzie kupcy płacili cło za handel zbożem. Kazimierz był kiedyś miasteczkiem kupieckim, ważnym ośrodkiem handlu zbożem, Wisłą wpłynęły barki, które dostarczały zboże do tutejszych spichlerzy. Pamiątką po tamtych czasach chcą tutejsze kamienice renesansowe, wiele zabudowań znajdujących się na rynku. Rynek jest sercem Kazimierza Dolnego, znajduje się tu studnia, wokół przy rynku znajdziemy wiele kawiarenek oraz restauracji. Miasteczko może zaoferować bardzo wiele turystom, którzy lubią aktywny wypoczynek, znajdziemy tu wiele tras pieszych oraz rowerowych.

Jeżeli chcemy zatrzymać się w Kazimierzu Dolnym należy poszukać kwater, pokoi, znajduje się tu wiele hoteli oraz pensjonatów. Możemy skorzystać także z oferty gospodarstw agroturystycznych czy też innych ośrodków wypoczynkowych takich jak Moje Miejsce Kazimierz. Znajdziemy tu do wynajęcia domki, są to bardzo wygodne apartamenty, przykładowo może być to domek z dwoma podwójnymi sypialniami, salonem oraz wygodną łazienką. Przed domkami znajdują się także tarasy, miejsce na grilla lub ognisko. W ośrodku znajdziemy oferty dla dzieci, będzie to plac zabaw, trampoliny oraz piaskownica. Dorośli będą mogli skorzystać z tutejszego kortu tenisowego czy też boiska do piłki plażowej.

Jeżeli chcemy uzyskać więcej informacji na temat możliwości wynajęcia domku warto odwiedzić stronę https://www.mmresort.com/moje-miejsce-kazimierz/o-obiekcie. Będziemy mogli online zarezerwować domek, określić termin wynajmu, dzięki czemu będziemy pewni, że będzie on dla nas dostępny. Jest to ośrodek usytuowany w pięknej okolicy, która sprzyja wypoczynkowi aktywnemu, możemy wynająć rowery czy też udać się na pieszą wędrówkę po pięknej okolicy.