Depilacja laserowa – najefektywniejsza metoda depilacji na świecie 

Mówi się, że depilacja laserowa jest najefektywniejszą metodą depilacyjną na świecie.

Jest w tym sporo racji, którą przyznają nawet osoby nie przepadające za tego typu zabiegami medycyny estetycznej. Dzięki depilacji laserowej wszyscy ludzie mogą uzyskać idealnie gładką skórę, a efekt utrzymuje się przez całe życie! Każda inna metoda jest ograniczona czasowo – z reguły na maksymalnie parę dni. W przypadku depilacji laserowej jest odwrotnie!

Jak działa laser depilujący?

Technicznie rzecz biorąc najważniejszym urządzeniem, które zapewnia długotrwałość procesu depilacji jest laser. Dzięki niemu wszystko może przebiegać w sposób bezpieczny, szybki i skuteczny. Od pacjenta wymaga się jednak odpowiedniego zachowania przed i po zabiegu. Warunkuje ono bezpieczeństwo depilacji laserowej, które jest na pierwszym miejscu. Laser działa poprzez rozgrzewanie powierzchni skóry dlatego dodatkowe jej podrażnienie jest niewskazane. Oznacza to zaniechanie kąpieli słonecznych, wizyt na basenie czy odłożenie kremów peelingujących na przyszłość. 

Działanie lasera opiera się w głównej mierze na wyprodukowaniu światła o określonej długości fali i mocy. Nie jest ona identyczna dla każdego klienta tylko dostosowywana jest pod kątem jego karnacji. Z reguł im karnacja jaśniejsza tym moc lasera musi być nieco niższa aby nie poparzyć skóry. Niektóre lasery samodzielnie ustawiają owe parametry minimalizując błędy człowieka. Światło lasera pada na skórę rozgrzewając ją nawet do czerwoności. Jest to proces pożądany z tytułu rozgrzania i uszkodzenia cebulek włosowych produkujących nowe włosy. Ich destrukcja oznacza zatrzymanie produkcji nowych włosów i efekt wiecznie gładkiej skóry. Jedynym wymogiem jest uczęszczanie na regularne sesje zabiegowe co miesiąc przez 4 do 9 miesięcy.

Depilacja laserowa - najefektywniejsza metoda depilacji na świecie 

Podsumowanie

Laser depilujący jest kluczowy elementem zabiegu depilacji. W dzisiejszych czasach jego jakość jest bardzo ważna aby depilacja laserowa przebiegała w efektywny sposób. Dlatego wybierając salon depilacyjny warto kierować się opiniami użytkowników i jakością sprzętów, które oferuje dana placówka.