Ile kosztuje złom metalowy?

W procesach produkcyjnych powstają duże ilości odpadów metalowych, jest to złom, który następnie trafia do huty, zostaje poddany recyklingowi, dzięki czemu może zostać ponownie wykorzystany.

Złom dzieli się na stal, metale kolorowe, żeliwo, a w zależności od rodzaju odpadów metalowych otrzymamy inną cenę. Złom stalowy może zostać pozyskany podczas remontów, rozbiórek, duże ilości odpadów powstają w zakładach produkcyjnych.

Ile kosztuje złom metalowy?

Skup złomu stalowego i metali kolorowych

Najbardziej opłacalny jest ciężki złom, za który dostaniemy większą ilość pieniędzy niż przykładowo za blachę, podobnie jak dużo otrzymamy za metale kolorowe, zwłaszcza za miedź, może być to także mosiądz, aluminium. Wiele odpadów metalowych może powstać w wyniku remontu, będą to stare framugi drzwi, wanna, karnisze, mogą być to także aluminiowe klamki od starszych typów drzwi. Dzięki temu będziemy mogli odzyskać nieco pieniędzy. Duże ilości odpadów metalowych powstają w czasie produkcji, mogą być to odpady powstające w wyniku obróbki metalu na tokarce, będą to różnego rodzaju opiłki. Dodatkowo często firmy wykorzystują blachy, wycinają z nich elementy potrzebne do produkcji, następnie resztki sprzedają do skupu złomu lub też bezpośrednio do huty.

W przypadku metali kolorowych ceny na skupie mogą wynosić kilkanaście zł za kilogram, lub też więcej w przypadku miedzi. Jest to metal, który ceniony jest ze względu na swoje właściwości, będzie to także cyna, cynk, brąz czy też mosiądz. Często metale tego typu znajdują się we okuciach meblowych, starych klamkach, możemy znaleźć także stare instalacje elektryczne wykonane z aluminium czy miedzi. Osoby, które planują remont, będą miały duże ilości odpadów, mogą skorzystać z usług firm transportowych, które wywiozą gruz, jak również elementy metalowe, będziemy mogli odzyskać nieco pieniędzy. Podobnie w przypadku rozbiórki powstają odpady stalowe, które były wykorzystane przykładowo do wzmocnienia konstrukcji, mogą być to także metale pochodzące z rozbiórki hal stalowych.

Wiele firm na terenie całego kraju prowadzi skup złomu stalowego gdańsk również jest miastem, gdzie możemy znaleźć skup, gdzie możemy oddać stal, żeliwo, metale kolorowe. W zależności od rodzaju odpadów, ich grubości, możemy uzyskać różne ceny, zatem jeżeli posiadamy większą ilość, warto sprawdzić, jakie ceny obowiązują na różnych skupach w naszej okolicy.