Uprawa konopi indyjskich

W niektórych krajach europejskich możliwa jest hodowla marihuany na własne potrzeby, przykładowo w Holandii czy też w Czechach można posiadać pięć krzaków.

Oczywiście większość hodowli odbywa się w pomieszczeniach zamkniętych, trzeba pamiętać wówczas iż należy zastosować specjalne środki, przykładem będzie tutaj oświetlenie czy też stworzenie odpowiedniego nawilżenia. Oczywiście tego rodzaju uprawy będą wymagały także specjalnych donic, gleby czy też różnego rodzaju ściółek przykładowo ściółki kokosowej która będzie odpowiadała za prawidłowe ukorzenienie się rośliny.

Uprawa konopi indyjskich

Jak rozpocząć hodowlę marihuany z pomocą growbox?

Hodowla marihuany rozpoczyna się oczywiście nie od niczego innego, jak od nasion marihuany, które to należy kupić, a w następnej kolejności posadzić. Roślina, która kiełkuje zapoczątkowana przez nasiona marihuany rośnie stosunkowo długo. Jednakże, kiedy już nasiona marihuany zmienią się w dużą, dojrzałą roślinę wówczas można będzie pomyśleć o jej zbiorze. Przede wszystkim jak najszybciej musimy ją ściąć. Potem musimy ją włożyć do papierowej torby, a następnie pozostawić na nasłonecznionym miejscu i czekać aż wyschnie. Warto zauważyć, że uprawa marihuany to nic innego jak kwiatostany, czyli rośliny konopi. Oczywiście wcale nie muszą być to wcale konopie indyjskie, bowiem istnieje jeszcze większa ilość jej odmian.

Obecnie rozróżnić możemy konopie indyjskie oraz konopie siewne. Rośliny te różnią się od siebie wyglądem i są roślinami jednorocznymi. Warto wspomnieć, że konopie zarówno siewne, jak i indyjskie najlepiej uprawiać od początku wiosny do jesieni. Jednak w przypadku upraw zamkniętych może być to roślina hodowana całoroczna, możemy zastosować specjalne zamknięte pojemniki, które będą pozwalały na szybki wzrost roślin. Głównym czynnikiem na jaki warto zwrócić uwagę jest oczywiście odpowiednie oświetlenie, zastosowanie silnych żarówek pozwoli na szybki wzrost rośliny.

Oczywiście pojemniki do upraw możemy przygotować sami w internecie możemy znaleźć wiele różnych poradników jak zrobić growbox, w tym przypadku osoby które posiadają trochę umiejętności mogą stworzyć bardzo interesujący pojemnik do upraw. W tym przypadku oczywiście musimy zadbać nie tylko o wysokiej jakości oświetlenie ale także przykładowo o grzałkę oraz specjalistyczny system który będzie utrzymywał odpowiednią wilgotność w środku.