Chwasty w rzepaku – jak z nimi walczyć?

Problemy z chwastami w rzepaku to norma i trzeba się z tym liczyć. Nie ma znaczenia czy to rzepak ozimy czy jary.

W każdym z tych przypadków chwasty będą występowały. Naszym zadaniem jest sprawdzić czy są i je zniszczyć. Z tym, że jeśli w rzepaku pojawiają się chwasty dwuliścienne to zwykły środek chemiczny, który do tej pory stosowaliśmy może nam nie wystarczyć. Oznacza to, że trzeba poszukać czegoś, co spełni nasze wymagania, a wtedy będziemy wiedzieć, że na pewno to wszystko zacznie działać jak należy.

Chwasty rozrastają się tak bardzo szybko, że nie ma żadnych problemów ze zniszczenie połowy czy nawet całej uprawy. Zamiast mieć plony będziemy mieć chwasty, ale my przecież tego nie chcemy? W takim razie trzeba będzie znaleźć taki herbicyd, który nam w tym będzie w stanie pomóc. Walka nie jest łatwa, dlatego często mamy jedną szansę na zwycięstwo. To oznacza, że nie możemy stosować czegoś, co nie działa, bo stracimy kilka dni czy tygodni i w tym czasie chwasty będą się jeszcze szybciej rozrastały, a nasze straty z tego powodu będą jeszcze większe.

Co można będzie zastosować do walki z chwastami dwuliściennymi?

To musi być mega moc, która od raz przyniesie zamierzone efekty. Dobrze byłoby w przypadku rzepaku ozimego mieć taki środek chemiczny, który można stosować nawet przy niskich temperaturach. Wtedy będą z tego bardzo dobre efekty i nie trzeba ciągle wyglądać za okno czy pogoda się ładna.

Dobrze zmieszany herbicyd działa nawet, jeśli na dworze jest pięć stopni powyżej zera.

Tylko czy my wiemy gdzie można coś takiego znaleźć? Może w sklepie, w którym kupujemy nawozy i środki chemiczne? Zanim jednak się tam udamy trzeba będzie wejść na stronę internetową zwalczanie chwastów w zbożach i zobaczyć jak wygląda taki herbicyd na chwasty dwuliścienne. Teraz już wiemy, czego należy szukać w sklepach żeby można było się w skuteczny i łatwy sposób pozbyć problemów z chwastami dwuliściennymi. Rolnicy w całym kraju już to stosują i my też powinniśmy zacząć. Im szybciej zaczniemy tym chwasty szybciej znikną.