Wnętrze z kamiennym akcentem

Kamień używany do aranżacji wnętrz jest niezwykle ekskluzywnym i bardzo charakterystycznym akcentem w mieszkaniu. Jak wyeksponować go we właściwy sposób, by współgrał z całą aranżacją – o tym w artykule.

Wnętrze z kamiennym akcentem

Kamień używany do aranżacji wnętrz jest niezwykle ekskluzywnym i bardzo charakterystycznym akcentem w mieszkaniu. Jak wyeksponować go we właściwy sposób, by współgrał z całą aranżacją – o tym w artykule.

Praktyczność i uniwersalność

Nikogo nie trzeba przekonywać do faktu, że kamień, odpowiednio wyeksponowany, wygląda bardzo ekskluzywnie wewnątrz pomieszczenia. Oprócz bardzo dużych walorów estetycznych posiadanie kamiennych wykończeni w domu przynosi wiele praktycznych korzyści, ze względu na trwałość materiałów.

Akropol.pl – kamień naturalny aglomarmur, parapety aglomarmurowe

Kamień jest materiałem bardzo uniwersalnym. Jeszcze zaledwie kilka lat temu był wykorzystywany zaledwie w salonach i kuchniach. Aktualnie akcenty kamienne pojawiają się we wszystkich pomieszczeniach w domu. Bardzo dużą popularnością zaczęły cieszyć się wykonane z granitu wanny łazienkowe, a także ścianki kamienne w sypialniach.

Jaki kamień do danego pomieszczenia?

Jedną z popularnych form kamienia używanych do dekoracji wnętrza są różnego rodzaju cięte mozaiki. W formie paneli ściennych doskonale prezentują się w kuchniach i łazienkach. Decydując się na taką formę dekoracji warto dodatkowo ją oświetlić (np. taśmą LED), wówczas mozaika zyskuje dodatkowe walory estetyczne i tworzy ciekawą strukturę. Do takiej formy dekoracji stosuje się przede wszystkim kwarcyty, dolomity czy tez łupki.

Jeśli chodzi o zabudowę kominka, w tej kwestii niezastąpiony jest marmur. Struktura i pięknie prezentująca się tekstura sprawia, że kominki wyglądają niezwykle dostojnie i ekskluzywnie. Marmur doskonale sprawdza się również, jako materiał na schody czy też posadzki. Parapety również mogą być wykonane z marmuru, niemniej jednak najczęściej do ich wykonania wykorzystuje się aglomarmur. Parapety aglomarmurowe cieszą się dużym zainteresowaniem.

Akropol.pl – kamień naturalny aglomarmur, parapety aglomarmurowe

Bardzo odpornym i wytrzymałym materiałem jest granit, który już od dawna króluje w kuchniach. Blaty wykonane z tego kamienia służą latami i są niezwykle odporne na wszelakiego rodzaju zniszczenia.

Przy wybieraniu kamiennych wykończeni u siebie w mieszkaniu warto na samym początku poradzić się ekspertów. Doświadczenie w branży pozwala odpowiednio dobrać rodzaj i kształt kamieni do aranżacji całego pomieszczenia.

Ocieplanie kamienia

Różnego rodzaju kamienne akcenty mogą wydawać się surowe i smutne. Wówczas warto rozważyć możliwość połączenia kamienia z drewnem, który wnosi ciepło do aranżacji i równoważy odbiór kamiennych dodatków. Łącząc jednak te dwa materiały należy dokładnie przemyśleć ich dobór i ich wybarwienia. Wybór zbyt wielu gatunków kamienia może wprowadzić niepotrzebny chaos w aranżacji wnętrza i popsuć efekt końcowy.

Kamień w towarzystwie drewna jest jak najbardziej w dobrym guście i jest to połączenie stosowane przez wielu światowych architektów i znanych dekoratorów wnętrz. Wykorzystanie kamienia w aranżacji pomieszczenia bardzo podnosi walory estetyczne całego pomieszczenia, niemniej jednak należy pamiętać, że jest to materiał, który wymaga pielęgnacji. Stosowanie odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych sprawia, że wykorzystany kamień posłuży nam przez lata.