Jak praktycznie zaaranżować niewielką łazienkę?

Aranżacja niewielkiej łazienki to nie lada wyzwanie. Zawsze staramy się, aby tego typu pomieszczenie było praktyczne i odpowiednio spełniało swoje funkcje. Mniejsze przestrzenie wymagają przemyślenia. Już na etapie ustalania rozmieszczenia sprzętów w łazience powinniśmy rozważyć ustawienie pozostałych akcesoriów łazienkowych. Na jakie wyposażenie do niewielkiej łazienki warto postawić?

Kosz na pranie wąski i pojemny
Nawet mniejsze pojemniki na brudną odzież mogą okazać się naprawdę pojemne. Kosz na pranie wąski, lecz nieco wyższy jest świetnym rozwiązaniem w przypadku niewielkich łazienek. Zajmuje mniejszą powierzchnię, mieszcząc w sobie wiele ubrań. Tego typu akcesorium można ustawić nawet w przesmyku pomiędzy pralką a umywalką czy prysznicem.

Kosz na pranie wąski może również występować w formie akcesorium 2 w 1. Mowa tu między innymi o pojemniku na pranie połączonym z wieszakiem na ręczniki lub półką na kosmetyki. Taki dodatek do łazienki sprawia, że cała dostępna przestrzeń może zostać lepiej, efektywniej zaaranżowana. Kosz na pranie wąski sprawdzi się również w niewielkich pralniach.

 

Wieszaki na ręczniki czy stojak na ręczniki?
W przypadku niewielkich łazienek praktyczniejszym rozwiązaniem wydają się wieszaki na ręczniki. Z reguły są one przymocowywane bezpośrednio do ściany, co pozwala zaoszczędzić miejsce i wykorzystać niezagospodarowaną w żaden sposób przestrzeń.

Wieszaki na ręczniki oferowane przez producentów akcesoriów łazienkowych coraz częściej nie wymagają montażu. To znaczy, że do ich instalacji nie trzeba wiercić dziur i stosować kołków. Zazwyczaj są one wyposażone w wytrzymałe przyssawki, które bez trudu utrzymają ciężar mokrego ręcznika. Wieszaki na ręczniki mogą również występować w formie wieszaków montowanych bezpośrednio na grzejnikach. Wówczas mamy pewność, że mokra tkanina szybciej wyschnie.
Akcesoria instalowane bezpośrednio do ściany to oszczędność miejsca. Ciekawym rozwiązaniem są również dozowniki na mydło w płynie lub mydelniczki na mydło w kostce instalowane do płytek łazienkowych.