Międzyzdroje

Komfortowe noclegi nad morzem – Międzyzdroje

Międzyzdroje są jednym z najpopularniejszych ośrodków turystycznych w Polsce. Co roku przyciągają tłumy turystów spragnionych odpoczynku nad morzem. Co robić w Międzyzdrojach? Jakie atrakcje poza plażą są tu godne uwagi? Gdzie wykupić noclegi? Morze Bałtyckie ma do zaoferowania naprawdę dużo!

Międzyzdroje znajdują się na wyspie Wolin. Zajmują powierzchnię jedynie 4,5 km2, jednak oferują moc atrakcji dla całej rodziny. Na czas corocznego Festiwalu Gwiazd zmieniają się w prawdziwą letnią kulturalną stolicę Polski. Do miasta przyjeżdżają wtedy bowiem nie tylko turyści, lecz także znane osobistości ze świata kultury. Szacuje się, że co roku Międzyzdroje odwiedza nawet 100 tysięcy osób.

Międzyzdroje – apartamenty i inne miejsca noclegowe

Miasto wyróżnia się bardzo rozbudowaną bazą noclegową. Znajdują się tu zarówno kwatery prywatne, jak i luksusowe hotele. Na uwagę zasługują również komfortowe apartamenty w Międzyzdrojach, które zapewniają wysoki poziom prywatności. W niemal domowych warunkach można tam wypocząć i nabrać sił do plażowania, zwiedzania czy… imprezowania.

Zobacz apartamenty Międzyzdroje! Zarezerwuj nocleg nad morzem i ciesz się zasłużonym wypoczynkiem.

Międzyzdroje – plaże i kąpieliska

Plaża w Międzyzdrojach ma opinię jednej z najlepszych w Polsce. Jest czysta, bezpieczna i dostosowana do potrzeb turystów. Znajdują się tu punkty gastronomiczne, wypożyczalnie sprzętu sportowego i atrakcje dla dzieci. Przylega do niej pasmo piaszczystych wydm. Około 3 km od centrum miasta wydzielono część plaży, na której mogą się opalać naturyści.

W mieście znajdują się też dwa kąpieliska – Międzyzdroje Zachód i Międzyzdroje Wschód.

Międzyzdroje – atrakcje dla całej rodziny

Pomiędzy wizytami na plaży w Międzyzdrojach warto skorzystać z oferty uzdrowiskowej. W Parku Zdrojowym im. Fryderyka Chopina można skosztować wysokozmineralizowanej wody, polecanej przy leczeniu reumatyzmu, chorób krążenia czy dolegliwości układu oddechowego.

Wśród innych atrakcji miasta warto wymienić:

  • molo o długości 395 metrów,
  • Aleję Gwiazd z odciskami dłoni znanych Polaków (aktorów, reżyserów, piosenkarzy itd.),
  • Gabinet Figur Woskowych w Parku Zdrojowym,
  • Bałtycki Park Miniatur z replikami zabytków z dziewięciu państw,
  • Woliński Park Narodowy z zagrodą pokazową żubrów.

Jeśli nie jesteś jeszcze zdecydowany, jakie noclegi nad morzem wybrać, sprawdź ofertę apartamentów Sun & Snow.