Jaki jest najlepszy sposób na leczenie trądziku i blizn potrądzikowych?

Blizny potrądzikowe są uparte i żadne leczenie nie jest najlepsze ani nie zagwarantuje skuteczności. Różne metody terapii mogą poprawić wygląd cery.

Warto odwiedzić lekarza dermatologa, który powinien zasugerować jeden sposób leczenia lub ich kombinację. Wygląd blizn potrądzikowych zmieniających kolor skóry można poprawić za pomocą dostępnych bez recepty środków wybielających i stosowania kremów przeciwsłonecznych w celu ograniczenia kontrastu. Wstrzykiwanie kolagenu, steroidów lub tłuszczu pod skórę i w wcięte blizny może wypełnić lub rozciągnąć skórę. To sprawia, że blizny są mniej widoczne. Wyniki są tymczasowe, dlatego należy okresowo powtarzać zastrzyki. Laserowe odnawianie powierzchni, jest to zabieg skórny wykorzystujący światło lasera do poprawy wyglądu skóry. Impulsowe źródła światła i urządzenia o częstotliwości radiowej sprawiają, że blizny są mniej widoczne, nie uszkadzając zewnętrznej warstwy skóry. Wyniki są subtelne i może być konieczne kilkukrotne powtórzenie procedury.

Dermabrazja. Ta procedura jest zwykle zarezerwowana dla poważniejszych blizn. Polega na usunięciu górnej warstwy skóry za pomocą szybko obracającej się szczotki drucianej. Blizny powierzchniowe mogą być całkowicie usunięte, a głębsze blizny potrądzikowe mogą wydawać się mniej zauważalne. Kwas o dużej mocy jest nakładany na skórę jako peeling chemiczny, aby usunąć górną warstwę i zminimalizować głębsze blizny. Mezoterapia i mikrodermabrazja obejmują przetaczanie igłowanego lub bezigłowego urządzenia po skórze w celu stymulacji leżącej pod nią tkanki. Jest to bezpieczna, prosta i prawdopodobnie skuteczna technika usuwania blizn po trądziku. Jest wiele metod na leczenie trądziku warszawa, które oferowane są w wielu salonach kosmetycznych i gabinetach odnowy biologicznej. Aby ustalić, jaka metoda leczenia trądziku i blizn potrądzikowych jest najlepsza w konkretnym przypadku, trzeba przedyskutować zalety i wady każdej procedury z lekarzem lub dermatologiem.