Materac sprężynowy czy kieszeniowy: który jest lepszy?

Jeszcze nie tak dawno panowało przekonanie, że najlepszy materac do łóżka to ten sprężynowy. Nie potrafiliśmy się przekonać do pianki, lateksu czy też innych materiałów, wierząc, że tradycyjny wybór będzie najbardziej korzystny. Oczywiście powstawanie nowych technologii w produkcji materacy sprawia, że na rynku pojawia się coraz więcej interesujących modeli, tak że możemy dopasować coś idealnego dla naszych potrzeb i preferencji. Jeśli jednak mimo wszystko rozważamy zakup materaca sprężynowego, warto poznać jego właściwości, które zapewnią nam wysoki komfort snu.

Wady i zalety materacy sprężynowych

Niegdyś to właśnie materace sprężynowe były liderem na rynku. Oczywiście nadal są popularne, jednak już nie kupujemy ich tak bezmyślnie i przykładamy wagę do tego, by produkt był jak najwyższej jakości. Zanim jednak wyszukamy „materace Katowice” warto wiedzieć, na co należy zwrócić uwagę. 

Materace sprężynowe z pewnością wyróżniają się trwałością. Jeśli będziemy o nie odpowiednio dbali, posłużą nam długie lata. Jedną z większych zalet jest także cena. Zdecydowanie materace sprężynowe należą do najtańszych, a co za tym idzie, mogą sobie na nie pozwolić nawet osoby z niewielkim budżetem. 

Jednocześnie ten rodzaj materacy jest bardzo ciężki, co może nieco utrudnić życie, jeśli zechcemy go obrócić. Ponadto, o ile nie zwrócimy uwagę na gęstość sprężyn i kupimy pierwszy lepszy model, z czasem materac może się brzydko odkształcać. Nie jest to zatem model polecany dla osób o dużej masie ciała. 

Materace kieszeniowe – komfort i wygoda

Dla tych, którzy szukają alternatywy od standardowych materacy sprężynowych, ale nie chcą zupełnie rezygnować z takiego wyboru, polecane są materace kieszeniowe. One również wykonane są ze sprężyn, jednak te są położone bardzo blisko siebie i schowane w tzw. kieszonkach, dzięki czemu nie ma możliwości, by były wyczuwalne podczas spania. Materace kieszeniowe charakteryzują się dużą sprężystością, która pozwala na dopasowanie się do ciała, bez względu na to, w jakiej pozycji najbardziej lubimy zasypiać. Są bezpieczne dla kręgosłupa i rzadziej ulegają odkształceniom. Co ważne, w modelach kieszeniowych nie mamy do czynienia z nieprzyjemnym odgłosem uginających się sprężyn. 

Materac sprężynowy czy kieszeniowy?

Materace ze sprężynami kieszeniowymi są na pewno lepsze do łóżek małżeńskich. Ich struktura zapewnia dobre podparcie dla obojga partnerów; jeśli jedno z Was będzie chciało zmienić pozycję, drugie nie odczuje tego zbytnio po swojej stronie. Materace sprężynowe bonelowe bardziej sprawdzą się u jednej osoby. Przed dokonaniem zakupu dobrze sprawdzić, ile sprężyn umieszczono w materacu. Im jest ich więcej, tym zdecydowanie przyjemniejszy sen.

Odpowiedni materac znajdziesz na https://expertsnu.pl/